اصلاح تصویب نامه شماره ۳۲۰۷۲/ت۵۵۴۲۰هـ مورخ 1397/3/19

شماره۴۶۳۳۸/ت۵۵۵۲۱هـ                               ۱۳۹۷/۴/۱۳
اصلاح تصویب نامه شماره ۳۲۰۷۲/ت۵۵۴۲۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۹

وزارت نیرو ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت کشور ـ وزارت نفت

وزارت جهادکشاورزی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

سازمان برنامه و بودجه کشور ـ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۱۰ به پیشنهاد شماره ۹۷/۲۰۴۷۸/۲۰/۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۴/۲ وزارت نیرو و به استـناد بند (ج) مـاده (۱) قانون هدفـمند کردن یارانه ها ـ مصوب ۱۳۸۸ ـ و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱ـ تصویب نامه شماره۳۲۰۷۲/ت۵۵۴۲۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۹ به شرح زیر اصلاح می شود:

الف ـ در بند (۱)، عبارت «به استانداری­های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان­های تابع استان­های مذکور) و به سایر استانداری­ها (در شهرستان های با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتیگراد)» به عبارت «به کلیه استانداری­ها» اصلاح می­شود.

ب ـ متن زیر به عنوان تبصره به بند (۱) الحاق می شود:

تبصره ـ استانداران موظفند همکاری های لازم را در اجرای این تصویب نامه به عمل آورند. دستگاه های یادشده نیز مکلف به خاموش کردن سامانه سرمایشی و روشنایی غیرضرور بعد از ساعات کاری هستند و در صورت عدم رعایت، شرکت توزیع نیروی برق مجاز به قطع برق آنها است.

پ ـ در بند (۴)، عبارت «وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان ها را به هیئت وزیران ارایه کند.» به عبارت «شرکت های توزیع نیروی برق مسئول نظارت بر اجرای آن بوده و وزارت نیرو گزارش عملکرد استان ها را به صورت هفتگی به هیئت وزیران ارایه می نماید.» اصلاح می شود.

۲ـ تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات ـ مصوب ۱۳۸۳ـ و نیروهای مسلح در بازه زمانی اول خرداد ماه تا پایان شهریور ماه هر سال با ضریب (۱/۲) نسبت به تعرفه اوج بار مصوب محاسبه و دریافت خواهد شد.

۳ـ کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند نسبت به نصب لوازم کاهنده مصرف آب در ساختمان های اداری مربوط به خود ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه و کاهش بیست درصدی (۲۰%) مصرف آب در دستگاه نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۶ اقدام کنند. در صورت عدم مدیریت نسبت به دوره مشابه سال قبل، حجم مصرف اضافه با نرخ دو برابر تعرفه موجود محاسبه و دریافت خواهد شد.

۴ـ کلیه واحدهای اداری و ستادی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند صورتحساب آب و برق مصرفی خود را در مهلت تعیین شده در قبوض، پرداخت نمایند. در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر، با اعلام شرکت های مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (حسب مورد)، سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه داری کل کشور مکلفند نسبت به برداشت معادل هزینه آب و برق مصرفی اعلام شده از اعتبارات دستگاه اجرایی بدهکار و پرداخت به حساب شرکت های مربوط اقدام نمایند.

۵ ـ در اجرای این تصویب نامه، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است جهت آموزش و اطلاع رسانی به مردم، با وزارت نیرو همکاری کند.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری