دکتر جلالی:

گزینه های «خاص» برجام/ اگر آمریکا و اروپا منافع ایران را رعایت نکنند گزینه های خودمان را خواهیم داشت

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد آمریکایی ها و اروپایی ها منافع جمهوری اسلامی ایران را رعایت نکنند، پیداست که ما هم گزینه های خودمان را خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان، با اشاره به سرنوشت برجام و سیاست‌های آمریکا در این رابطه گفت: جمهوری اسلامی ایران چرا برجام را امضا کرد؟ به دلیل اینکه از فواید اقتصادی آن بهره‌مند شود.

وی افزود:در حال حاضر تمام تلاش آمریکایی‌ها این است که اسمی از برجام باقی بماند، ولی از روح برجام که عبارت از راه افتادن اقتصاد ایران بود، جلوگیری کنند.

رئیس «مرکز پژوهش‌های مجلس» شورای اسلامی با بیان اینکه البته اروپایی‌ها تا اینجای کار حداقل در شعار می‌گویند که ما از برجام حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: البته اروپایی‌ها به لحاظ سیستم‌های پولی و بانکی خیلی کار جدی انجام ندادند و توجهشان بدین نحواست که نظام پولی و بانکی و سیستم بانکی ما خصوصی است و عامرانه نیست.

دکتر جلالی تاکید کرد: به هر حال جمهوری اسلامی ایران هم، گزینه‌های خاص خود را دارد و همینطور که همیشه مسئولان عالی نظام گفتند ما به دنبال برهم زدن برجام نیستیم و به قواعد بین المللی احترام می‌گذاریم و قراردادهایمان خیلی برای ما محترم است. ولی خب این تا جایی است که طرف‌های دیگر هم نسبت به این موضوع حمایت داشته باشند.

عضو «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: اگر قرار باشد آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها منافع جمهوری اسلامی ایران را رعایت نکنند، پس پیداست که ما هم گزینه‌های خودمان را خواهیم داشت.

برچسب ها

اخبار ویژه