مافی تصریح کرد:

خروج از برجام به مشی سیاسی آمریکا تبدیل شده است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، گفت: اظهارنظر دایمی ترامپ مبنی بر خروج از برجام به یک مشی سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است.

  خانه‌ ملت؛ پروانه مافی در خصوص آثار و تبعات خروج آمریکا از برجام و موضع جمهوری اسلامی ایران در مقابل، گفت: موضوع خروج آمریکا از برجام از مدت‌ها پیش مطرح شده و دایما توسط ترامپ مطرح شده است به نوعی که به یک مشی سیاسی برای آمریکا تبدیل شده تا از این روش به مقاصد خود دست یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خروج یا عدم خروج آمریکا در رفتارهای سیاسی ایران تغییری ایجاد نخواهد کرد، ایران بر تمام اصول حقوقی برجام پایبند است و در صورت خروج آمریکا از این توافق هم حاضر به مذاکره مجدد یا اصلاح برجام نیست لذا سیاست‌های خود را اتخاذ می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی وابسته به حضور آمریکا در توافق هسته‌ای نیست اما به جهت امضای توافق چندجانبه و بین‌المللی نبودش برای ما زحماتی را ایجاد خواهد کرد. البته به میزان زحماتی که ایجاد می‌کند، ضرری به ما نخواهد رسید.

مافی معتقد است: آمریکا با خروج از برجام به دلیل پشت پا زدن به تعهدات بین‌المللی بیشترین ضرر را خواهد کرد به ویژه آنکه آمریکایی‌ها مدعی دموکرات‌ترین کشور جهان را می‌کنند بنابراین متضرر خواهد شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا با خروج آمریکا از برجام ایران با اروپایی‌ها توافق را ادامه خواهند داد یا خیر، تصریح کرد: جمهوری اسلامی برنامه و سیاستی را برای خروج آمریکا از برجام تنظیم و در پیش گرفته و بعد از اعلام نظر نهایی سیاست خود را علنی خواهند کرد لذا نگرانی در این زمنیه وجود ندارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی