بختیار مطرح کرد:

اروپایی ها از برجام خارج نمی شوند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها در صورت خروج آمریکا از برجام، در مقابل واشنگتن می ایستند و از برجام خارج نمی شوند.

 خانه ملت؛ علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس اظهار کرد: جا به جایی های مدیریتی که در حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا توسط ترامپ انجام شد، گویای این است که ممکن است آمریکایی ها از برجام خارج شوند.

وی افزود: آمریکایی ها بار اولشان نیست که این اقدامات را انجام می دهند آنان چندین بار تا به حال نقض عهد کرده و بسیاری از تعهدات بین المللی را زیر پا گذاشته اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: برجام به عنوان یک قرارداد بین المللی است که مصوبه شورای امنیت را دارد و ماه ها وقت مسوولان سیاسی کشورهای مختلف را گرفته است؛ نهایتا به یک توافقی بین ایران و کشورها دست پیدا کردند، بنابراین کسی که نقض تعهد بین المللی می کند منزوی می شود.

بختیار خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران، تاکنون به تمام تعهدات خود پایبند بوده است، ما نه تنها به این تعهد بلکه به همه تعهدات خود پایبند بوده ایم.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس افزود: حتما اروپایی ها مقابل خروج احتمالی آمریکا از برجام واکنش نشان می دهند و می ایستند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: امروز انسجام خوبی بین مقامات دولت و مجلس وجود دارد و در صورت خروج آمریکا از برجام می توانیم با این اتحاد و همدلی، موضوع را مدیریت کنیم.

به گزارش ایرنا، ترامپ رییس جمهوری آمریکا قرار است تصمیم خود درباره تمدید تعلیق تحریم ها و ادامه اجرای برجام را روز 12 مه (22 اردیبهشت) اعلام کند و اروپایی ها به تلاش های خود برای حفظ برجام ادامه می دهند.

دنیس راس، مشاور پیشین هیلاری کلینتون و دستیار رییس‌ جمهوری سابق آمریکا اخیرا اظهار کرد: نگرانی‌های من درباره خروج آمریکا (از برجام) عمیق‌ است، چنین کاری، بدون هیچ گونه تاثیر عملی، یک توهم درباره سرسخت بودن در برابر ایران ایجاد می کند. خروج از توافق (برجام) سبب انزوای آمریکا خواهد شد ولی ایرانی‌ها منزوی نخواهند شد.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی نیز در مورد احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: دشمنان باید بدانند در شرایط برگشت‌پذیری برجام شرایط ویژه‌ای رقم خواهد خورد و زمانی که مسوولان بلندپایه نظام اراده کنند، ضرب شست ویژه‌ای برای برهم زنندگان این توافق خواهیم داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی