دکتر جلالی خبر داد:

مجلس در انتظار لایحه «حفاظت از داده ها»/ ارسال گزارش «فضای مجازی» به دکتر لاریجانی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه تلاش ما این است در رابطه با فضای مجازی، دولت اقدام به ارائه لایحه کند، گفت: این لایحه می تواند تحت عنوان لایحه «حفاظت از داده ها» ارائه شود چرا که این خود از مطالبات مردم است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، گفت: پیرو بررسی ۳۷ مسئله اساسی کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس جدول زمانبندی شده‌ای را برای ارائه این موارد به مجلس، در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار داده است.

وی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس بر اساس جدول زمانبندی خود ۳۷ مسئله اساسی کشور را مورد بررسی قرارمی‌دهد افزود: تاکنون ۸ موضوع از این ۳۷ موضوع در مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر جلالی تأکید کرد: مباحث صندوق‌ها و بانک‌ها، آب، محیط زیست، فضای مجازی، کسب و کار و صادرات از جمله مباحثی است که گزارش آن به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

وی تأکید کرد: به‌عنوان مثال در حال حاضر ایالات متحده امریکا ۱۳۳ قانون در مسئله فضای مجازی دارد. این در حالی است که ما در ایران بیش از ۲ الی ۳ قانون نیز در این زمینه نداریم لذا باید روی‌ای موارد کار شود تا قوانین در این زمینه تثبیت شده و منظبت شود.

دکتر جلالی تأکید کرد: تلاش ما این است که در رابطه با فضای مجازی، دولت اقدام به ارائه لایحه کند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: این لایحه می‌تواند تحت عنوان لایحه «حفاظت از داده‌ها» ارائه شود چرا که این خود از مطالبات مردم است.

برچسب ها

اخبار ویژه، دکتر جلالی