موسوی در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری:

دولت نباید با ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مخالفت کند/استفاده از افراد ریسک پذیر در خط مقدم جنگ اقتصادی ضروری است

رئیس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه قدم اول برای بهره برداری از ظرفیت جوانان ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان است، گفت: تیم اقتصادی کشور به عنوان افرادی که در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند باید چابک و ریسک پذیر باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سید فرید موسوی در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری که امروز (دوشنبه، 11 تیرماه) در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، گفت: نباید به گونه ای باشد که ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دولت پس از طرح شدن در مجلس با مخالفت نماینده دولت روبه رو شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید شاهد تغییر رویه در مجلس و دولت باشیم، گفت: 8 سال دفاع مقدس دستاورد مهمی برای جوانان امروز است هرچند امروز نیز در جنگ اقتصادی قرار داریم و شاید بتوان گفت این جنگ پیچیده تر نیز شده است.

وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت به عنوان افرادی که در خط مقدم این جنگ اقتصادی می جنگند باید چابک، ریسک پذیر، توانمند، با استعداد و باهوش باشند، افزود: باید در این جنگ اقتصادی از جوانان این چنین بهره ببریم.

موسوی ادامه داد: عملکرد اخیر وزیر ارتباطات نشان داد اعتماد به جوانان در کاهش التهابات و مشکلات جامعه تاثیرگذار است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در چند ماه اخیر در پی بحران های اقتصادی تصمیم های کمیسیون اقتصادی مجلس مبتنی بر نگرش های قدیمی بوده است، تصریح کرد: این نگرش ها امروز دیگر سازگار نیستند لذا امیدواریم تغییراتی را شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: تغییر کابینه دولت و در ادامه تغییر شرایط می تواند افتخاری را به کارنامه جمهوری اسلامی ایران اضافه کند.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس همچنین خطاب به رئیس سازمان امور استخدامی کشور، گفت: شیوه های استخدامی جوانان مانند استخدام شرکتی غیر مستقیم، پیمانی، قراردادی و غیره مشکلات متعددی را برای آن ها ایجاد کرده است لذا نحوه استخدام ها باید ساماندهی شوند لذا ورود جدی به مسئله قراردادها الزامی است.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه جوانان سرمایه و منابع انسانی این مملکت هستند، اضافه کرد: در کنار مسئله استخدامی بحث انتصابات و ورود این جوانان به پست های مدیریتی بحث دیگری است که باید به طور علمی و مجزا به آن پرداخت.

وی در پایان تاکید کرد: قدم اول برای بهره برداری از ظرفیت جوانان ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان است./

برچسب ها

اخبار ویژه