با حضور دکتر جلالی و اعضای شورا؛

نشست شورای پژوهشی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد

نشست شورای پژوهشی مرکز پژوهش های مجلس با حضور رییس و شورای پژوهشی این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نشست شورای پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 16 اردیبهشت ماه) با حضور دکتر کاظم جلالی رییس مرکز و اعضای این شورا برگزار شد.

شایان ذکر است در این نشست دکتر محمد جعفری، دکتر سیدهادی بهادری، دکتر حیدرعلی عابدی، دکتر سعید باستانی، دکتر اسفندیار اختیاری، دکتر داریوش اسماعیلی، دکتر حسن سبحانی، دکتر ایروان مسعودی اصل، دکتر محمد قاسمی، و دکتر حسین افشین به عنوان اعضای شورای پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس حضور داشتند.

گفتنی است در این نشست خط‌مشی‌ها و سیاست‌ها و اولویت‌های پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر جلالی در این نشست با اشاره به اقدامات پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس براساس راهبردهای مجلس دهم و اولویت‌هایی که از سوی جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست مجلس تعیین شده است، حرکت می‌کند.

وی افزود: در شرایط فعلی و پس از خروج یک جانبه و خارج از عرف آمریکا از برجام، مرکز پژوهش‌های مجلس نخستین مرکز پژوهشی حاکمیتی بود در زمینه تحریم‌ها کار کارشناسی بعمل آورد و گزارش‌های مطلوبی همچون « هنر تحریم‌ها نگاهی از درون میدان» و «برنامه فعالانه ضدتحریم» را تهیه، تدوین و منتشر کرد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور و در مقابله با تحریم‌ها همه نهادها و دستگاه‌ها باید با مردم در کنار یکدیگر باشند، تاکید کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس در شرایط فعلی کشور به ویژه در بحث‌های مرتبط با بازار ارز، نقدینگی، تورم و تحلیل شرایط اقتصادی و همچنین مقابله با آثار تحریم، با همت مضاعف در کنار دولت و مجلس و سایر دستگاه‌ها حضور دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیدار نمایندگان و کارکنان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس با رهبر معظم انقلاب و جمله ایشان مبنی‌بر اینکه «مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز خوبی است و امکان کارشناسی خوبی در این مرکز متمرکز است و باید از آن حداکثر استفاده بشود»، یادآور شد: طی نامه‌ای از بذل عنایت و بیانات روح‌بخش مقام معظم رهبری تقدیر نمودم و این جان و نیروی دوباره‌ای که رهبر معظم انقلاب در کالبد مرکز دمید باعث شد تا کارکنان و پژوهشگران مرکز با انگیزه‌ای دوچندان و با روحیه‌ای جهادی و انقلابی به فعالیت خود ادامه دهند.

شایان ذکر است در پایان این نشست، گزارش‌های در دست تهیه و در حال تدوین مرکز مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای مناسبی جهت ادامه این روند اتخاذ شد.
 

برچسب ها

اخبار ویژه، دکتر جلالی، شورای پژوهشی