سلیمی:

لزوم توجه به کسب و کارهای فضای مجازی

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آمارهایی در زمینه ایجاد کسب و کار دانش آموزان در فضای مجازی، عنوان کرد: به دلیل بدون مرز بودن این فضا بسیاری از دانش آموزان در دام کسب و کارهای نامتعارف می افتند.

خانه ملت ؛علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجا ن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور گسترده دانش آموزان در عرصه کارآفرینی و با بهره‌مندی از فضای مجازی، این فضا را یک ظرفیت و فرصت برای کشور و حتی دانش آموزان دانست که از این طریق بتوانند کسب و کارهای جدید و نوین راه اندازی و از این طریق کسب درآمد کنند و تصریح کرد: در عین حال با توجه به اینکه استفاده از این فضا هیچ محدودیت سنی در کشور ما ندارد باید آموزش‌های لازم در این زمینه به دانش آموزان داده شود.

  وی با بیان اینکه کشور ما دارای جوانان و نوجوان بسیاری است که توانستند ایده‌های خود را در عرصه کسب و کار ارائه داده و تولید ثروت کنند، افزود: در عین حال باید مراقبت‌هایی نسبت به فضای مجازی در کشور ما وجود داشته باشد که دانش آموزان علاقه مند به سمت کسب و کارهای غیرشرعی و مخاطره آمیز مانند ایجاد سایت‌های شرط بندی و اقداماتی از این دست نروند.

ضرورت ورود شورای عالی فضای مجازی به کسب و کارهای خلاف شرع در فضای مجازی

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به دلیل بی حد و مرز بودن فضای مجازی برخی از دانش آموزان ناخواسته در دام کسب و کارهای غیر مشروع می‌افتند که به نظر می‌رسد در این موارد شورای عالی فضای مجازی باید به صورت جدی به این موضوعات ورود کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: کم کاری و بی مسئولیتی دستگاه‌‎های ناظر در فضای مجازی موجب شده است که این فضا تبدیل به فضایی غیر قابل کنترل شود و آسیب‎های زیادی را به کیان خانواده‌ها وارد آورده است.

سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: چنانچه آموزش و پرورش دانش آموزان را ترغیب به حضور و استفاده از فضای مجازی می‎کند باید آموزش‌ها و مراقبت‌‎های لازم در این فضا وجود داشته باشد و حضور دانش آموزان را در این عرصه مسئولانه پیگیر بود و در نهایت خوشحالی و شادی از ارائه آمارهایی از این دست که چه میزان دانش آموز در فضای مجازی کسب و کار راه می‌اندازند، سنجیده باشد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی