حضرت پور:

دولت از کسب و کارهای اینترنتی حمایت کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت از کسب و کارهای اینترنتی در راستای اشتغالزایی حمایت کند.

خانه ملت؛ روح الله حضرت پور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی اظهارداشت: ایجاد محدودیت و فیلترینگ در فضای مجازی غیرکارشناسی است دولت برای اشتغالزایی جوانان از کسب و کارهای اینترنتی حمایت کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای طرح ریجستری و مبارزه با قاچاق گامی مثبت در جهت مبارزه با فساد خواهد بود، افزود: غربی با توجه به موقعیت استراتژیکی که دارد انظار می‌رود برنامه ریزی خوبی در مورد استان صورت گیرد.

حضرت پور با بیان اینکه انتظار می‌رود جوانان در بسیاری از زمینه‌ها به کار گرفته شوند عنوان کرد: وزارت ارتباطات و آموزش پرورش تفاهم نامه‌ای در مورد آموزش دانش آموزان در مورد فضای مجازی را مدنظر قرار دهند.

یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرزهای استان با مشکلات آنتن دهی روبرو هستیم و مشکل قطعی و کم سرعتی اینترنت و قطعی تلفن در این استان بسیار بیشتر از مناطق دیگر محسوس است.

نادر قاضی پور افزود: تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و شرکتی‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی مستقل نیست و زیر نظر آذربایجان شرقی است در حالی که مردم این استان چنین موضوعی را نمی‌خواهند و اگر این گونه باشد با چنین استدلالی نباید حتی نماینده ولی فقیه و استاندار هم داشته باشیم بلکه باید زیر نظر استان همسایه فعالیت کنیم در حالیکه چنین روش مدیریتی برای اداره آذربایجان غربی کاملاً ناکارآمد است.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با بیان اینکه آذربایجان‌غربی به لحاظ وجود تحصیل کردگان حوزه فناوری اطلاعات، آمادگی توسعه فناوری را دارد گفت: در ارومیه نیروهای انسانی خوبی تربیت شده و توسعه منطقه ای نیز محقق نمی شود مگر اینکه از قابلیت این وزارتخانه بهره مند شویم

رضا حسینی اظهارداشت: بحث فناوری و ارتباطات صرفا معطوف به مخابرات و پست نیست، هر چند نحوه ارائه خدمات آنها گسترش یافته و خدمات پستی به ارسال مراسلات خلاصه نمی‌شود.

دبیر شورای اداری آذربایجان‌غربی افزود: می‌توان از فناوری نوین هوشمند در تولیدات کشاورزی، بازاریابی و ارائه خدمات با روش‌های کم هزینه در کوتاه مدت بهره جست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌غربی هم در این جلسه گفت: توسعه آذربایجان غربی در ادوار مختلف دچار غفلت شده اما امروز باید برای جبران آن تلاش کرد و فقدان برخورداری‌ها را باید جبران کرد از این رو ایده تبعیض مثبت برای اجرا از سوی دولت ارائه شده است.

ناصر حضرتی گفت:استان در اوایل جنگ و انقلاب محروم بوده‌ و پس از آن نیز توجه به استان‌های دور از مرز بیشتر بوده بنابراین امروز باید استان‌های غیر برخوردار مرزی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای آب‌های مرزی در طول دولت یازدهم به صورت نقد هزینه شده است و توسعه سرمایه گذاری‌های در حال پیشرفت است افزود: این استان ۹۶۷ مرز مشترک با سه کشور دارد که در نوع خود یک ظرفیت و استعداد بزرگ هم برای کشور و هم برای مردم منطقه است که می‌توان در دوران تحریم نهایت استفاده را از آن کرد.

در این جلسه حکم انتصاب جلیل نژاد به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان توسط وزیر ارتباطات اعطا شد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده از فناوری های نوین، انتقال و توسعه فناوری