رحیمی جهان آبادی:

پایبندی به برجام برای ایران امتیاز است

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد ایران می تواند نسبت به نقض آشکار برجام و همچنین نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی آمریکا اقدام به طرح شکایت در دعاوی بین المللی کند.

خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به اینکه مهر تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی بر پایبندی ایران به توافق هسته ای برای دوازدهمین بار متوالی بیانگر جدی بودن کشورمان در مواجه با معاهده های بین المللی است، گفت: در واقع شفاف بودن و قانونی بدون فعالیت های هسته ای ایران به معنای پایبندی به برجام است.

ضرورت پیگیری حقوقی نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی ترامپ

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس ایران می تواند نسبت به نقض آشکار برجام و همچنین نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از سوی ایالات متحده اقدام به طرح شکایت در دعاوی بین المللی مانند دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه کند.

وی با اشاره به اینکه شکایت از آمریکایی ها می تواند بازتاب خوبی از تناقض های رفتاری امریکایی ها را به دنیا نشان دهد، ادامه داد: بنابراین اگر حکمی علیه ایالات متحده در لاهه صادر شود، ایران می تواند نسبت به دریافت خسارت و غرامت اقدام کند.

شکایت علیه آمریکا اتهامات مطرح شده در خصوص ایران را خنثی می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کارنامه آمریکایی ها سرشار از نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی است، اظهار کرد: در این بین اگر طرح شکایت نسبت به نقض آشکار برجام و نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از سوی ایالات متحده انجام شود به همگان اعلام می شود که تمام اتهاماتی که در گذشته به سمت کشورمان نشانه گرفته شده بود دروغ محض است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید یادآور شد یکی از قوی ترین تیم های حقوقی کشورمان در لاهه مستقر است لذا به نظر می رسد معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت خارجه باید با ارائه امکانات و کارشناسان خبره جدید، زمینه طرح شکایت های متعدد با موضوعات مختلف نسبت به ایالات متحده را فراهم کنند.

فشار افکار عمومی ابزاری برای عقب راندن ترامپ از مواضع ظالمانه است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها هر چند در دنیا قلدری می کنند اما در مواجه با افکار عمومی آسیب پذیر هستند لذا اگر افکار عمومی تحریک شود، دولت این کشور تحت فشار قرار می گیرد؛ به عنوان مثال خروج آمریکا از جنگ ویتنام بر اساس فشار افکار عمومی این کشور رخ داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد ایران از چارچوب «محدودیت های اصلی» اعمال شده در توافق سال 2015 با گروه پنج به علاوه یک بر فعالیت های هسته ای خود خارج نشده است./
 

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)