موسوی مطرح کرد؛

راه کار خودکفایی در عرصه صنعت هوایی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا با یک فاصله زمانی می توانیم محصول مانند هواپیما را تولید کنیم، اما تحقق این مسئله نیازمند استراتژی دقیق و اختصاص اعتبارات مناسب در این عرصه است.

خانه ملت؛ سیدابوالفضل موسوی بیوکی دبا اشاره به همکاری وزارت راه و شهرسازی با معاونت علمی و فناوری برای بومی سازی زیرساخت های ناوگان هوایی، گفت: به طور حتم از نظر علمی و فناوری، جوانان کشورمان توانایی تولید تجهیزات را دارند و قطعا اگر نخبگان را به طور مناسب ساماندهی کنیم، می توانیم نیازهای کشور را رفع کنیم.

وابستگی 100 درصدی تجهیزات و قطعات هواپیما به خارج از کشور

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی در بحث تجهیزات و زیرساخت های ناوگان هوایی صد در صد به خارج از کشور وابسته هستیم، حال این سوال پیش می آید که آیا می شود با برنامه ریزی و استراتژی دقیق وابستگی را کم کرد، از این رو می توان گفت که کاهش وابستگی به تجهیزات خارجی دور از انتظار نییست و می توان به راحتی آن را محقق کرد.

پیشرفت های قابل قبول کشور در عرصه تعمیرات هواپیما

وی گفت: در چند سال اخیر پیشرفت های خوبی در بحث تعمیرات هواپیماها صورت گرفته، اما در بخش تأمین قطعات یدکی نتوانستیم توفیقی حاصل کنیم.

ساخت هواپیماهای تولید داخل امکان پذیر است/با یک فاصله زمانی می توانیم هواپیما تولید کنیم

قطعا با یک فاصله زمانی می توانیم محصول مانند هواپیما را تولید کنیم، اما تحقق این مسئله نیازمند استراتژی دقیق و اختصاص اعتبارات مناسب در این عرصه است
موسوی بیوکی با اعلام اینکه ساخت هواپیماهای تولید داخل امکان پذیر است، افزود: قطعا با یک فاصله زمانی می توانیم محصول مانند هواپیما را تولید کنیم، اما تحقق این مسئله نیازمند استراتژی دقیق و اختصاص اعتبارات مناسب در این عرصه است.

راه کار خودکفایی در عرصه صنعت هوایی چیست؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: خودکفایی در عرصه صنعت هوایی کشور می تواند رخ دهد، اما نیاز به تلاش، برنامه ریزی و حمایت همه جانبه مسئولان دارد، از این رو ما درگذشته توانسته ایم پیشرفت های خوبی در عرصه های مختلف از جمله صنعت هسته ای، علوم سلول های بنیادین یا صنعت موشکی و نظامی به دست آوریم، حال قطعا با خودباوری تولید هواپیما نیز دور از انتظار نیست./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بخش هوا فضای ایران، توسعه صنایع هوایی، سازمان هواپیمایی کشور