محمد جواد جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

خودکفایی، دستاورد چهل ساله انقلاب

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد عزتمندی و استقلال سیاسی مهمترین ویژگی نهضت مردمی و اسلامی ایران مسحوب می شود که وابستگی و سرسپردگی به غرب را از بین برد.

خانه ملت ؛ محمد جواد جمالی نوبندگانی با اشاره به دستاوردهای سیاسی کشورمان در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: بدون شک عزتمندی و استقلال سیاسی مهمترین ویژگی نهضت مردمی و اسلامی ایران مسحوب می شود که وابستگی و سرسپردگی به غرب را از بین برد.

استقلال سیاسی ایران حاصل عدم سرسپردگی چهل ساله به غرب است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که امروزه برخی از کشورهای وابسته حاشیه خلیج فارس به دلیل سرسپردگی به غربی ها خصوصا ایالات متحده آمریکا همواره تحقیر می شوند که عربستان سعودی نمونه بارز آن محسوب می شود.

استقلال نظامی و دفاعی ایران قابل مقایسه با وابستگی به مستشاران خارجی نیست

وی با اشاره به اینکه استقلال سیاسی موجب استقلال نظامی و دفاعی کشورمان شد که امری قابل تامل است، ادامه داد: در واقع امروزه تمام تجهیزات نظامی کشورمان در داخل و توسط مهندسان ایرانی تولید می شود اما در گذشته مستشاران نظامی در کشورمان جولان می دادند؛ نباید فراموش کرد که این مهم هم اکنون در برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به وضوح دیده می شود.

کشورمان امروزه ژاندارم منطقه نیست اما بسیاری از موضوعات را تعیین تکلیف می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکایی ها در گذشته از توانایی کشورمان به عنوان ژاندارم منطقه و برای پیشبرد اهدافشان استفاده می کردند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که ایران به عنوان کشوری مستقل ضمن احترام به استقلال سیاسی و تمامیت ارضی کشورهای همسایه، می تواند در منطقه تعیین تکلیف کند و به موضوعاتی مانند فعالیت گروه تروریستی داعش پایان دهد.

خودکفایی دستاورد چهل سال روی پای خود ایستادن است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روزنامه نگار معروف مصری از یادداشتی عنوان کرد که ایران چهل سال است که وابستگی به آمریکا ندارد اما در حوزه تولید علم، دفاعی، هسته ای و غیره خودکفا شده است، خاطرنشان کرد: در این بین کشوری مانند مصر بر اساس پیمان کمپ دیوید از آمریکا پول دریافت می کند اما وابسته بوده و مجبور به واردات بی حد و مرز است و نتوانسته به خودکفایی دست یابد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی