شکست ژنو 2 به دلیل پافشاری غربی ها بر حمایت از تروریست ها بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که کشورهای شرکت کننده در اجلاس مربوط به حل مسئله سوریه بر حمایت از تروریست ها پافشاری کنند قطعا این گونه اجلاس ها به نتیجه ای نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سیدباقرحسینی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش از برگزاری اجلاس ژنو 2 نیز نداشتن دستاورد خروجی از این اجلاس قابل پیش‌بینی بود گفت که دلیل این موضوع این است که معارضین و حامیان آنها و تروریست ها به دنبال مسموم کردن مردم سوریه از حقوقشان هستند.

وی با بیان اینکه معارضین و تروریست‌ها قصد تصمیم‌گیری برای مردم سوریه را دارند، گفت: تا زمانی که چنین فکری بر اجلاس ژنو حاکم باشد این اجلاس در آینده نیز راه به جایی نخواهد برد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ‌تا زمانی که اقدامات تروریستی در سوریه محکوم نشود قطعا گام های بعدی دراین کشورعملیاتی نخواهد شد. در واقع تا وقتی که کشورهای شرکت‌کننده در این گونه اجلاس‌ها به جای محکومیت تروریست‌ها از آنها دفاع کرده و به دنبال برکناری بشار اسد رئیس جمهور مورد حمایت مردم باشد قطعا نشست‌هایی همچون ژنو 2 به نتیجه نخواهد رسید.

حسینی در ادامه با بیان این که غرب و کشورهای حامی‌اش همواره به دنبال سیاست‌های مداخله جویانه بوده‌اند، گفت: از آنجا که سوریه به عنوان کشور محور مقاومت مطرح است رژیم صهیونیستی به دنبال این است که در سوریه حکومتی هم سو با این رژیم حاکم شود و یا حداقل حکومتی باشد که خطری برای رژیم صهیونیستی نداشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که رژیم صهیونیستی برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواهش در نشست ژنو 2 و امثال آن برای حل مساله سوریه تلاش می‌کند، گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که نشست‌های مربوط به حل مساله سوریه به نتیجه‌ی دلخواه ختم شود نه آن نتیجه‌ای که مردم سوریه آن را طلب می‌کند.

به گفته‌ی وی، افزایش درگیری در منطقه بخصوص در کشورهای مهمی همچون عراق و سوریه به معنای افزایش درگیری بین مردم این کشورها است که نتیجه‌ی آن ایجاد حاشیه‌ی امنی برای رژیم صهیونیستی است.

حسینی با بیان این که قطعا اجلاس‌های بعدی برای حل مساله‌ی سوریه همچون اجلاس‌های قبلی دستاوردی نخواهد داشت، گفت: مردم سوریه می‌خواهند خود برای کشورشان تصمیم‌گیری کنند این حقشان است و تا نرسیدن به آن مقاومت می‌کنند چون نمی‌خواهند قدرتهای بیگانه برای آنها تعیین تکلیف کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تروریسم، سوریه، عراق، ژنو