نعمتی جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم را تشریح کرد:

آبان ماه؛ پیش بینی تصویب برنامه ششم توسعه در صحن علنی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، با بیان اینکه تلاش ما باید بر این باشد تا اوایل آبان برنامه ششم در صحن مجلس نیز به تصویب رسیده و به دولت ارائه شود، گفت:جمع بندی کمیسیون ها در خصوص لایحه برنامه ششم تا پایان هفته جاری به کمیسیون تلفیق ارائه می شود.

خانه ملت؛ بهروز در گفت‌وگو در تشریح جلسه امروز اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، با هیأت رئیسه مجلس گفت: دکتر لاریجانی در این نشست با ارائه آمار و ارقامی فضای کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری، تولید در کشور را توصیف و ضرورت های برنامه ششم در حوزه های مختلف را بیان کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صحبت رییس کمیسیون تلفیق در ابتدای تشکیل جلسه افزود:حمیدرضا حاجی بابایی موضوع ایراد شکلی لایحه ب برنامه ششم توسعه در خصوص امضای رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به‌جای رئیس‌جمهور در پای متن برنامه را مطرح کرد و رئیس مجلس نیز اظهار داشت که این مشکل شکلی را حل خواهیم کرد و نگرانی دراین‌باره وجود ندارد.

جمع‌بندی کمیسیون‌ها در خصوص لایحه برنامه ششم تا پایان هفته جاری به کمیسیون تلفیق ارائه می شود

نعمتی با بیان اینکه هیأت رئیس کمسیون تلفیق دغدغه خود مبنی بر اینکه جمع‌بندی کمیسیون‌های تخصصی مجلس در خصوص برنامه به کمیسیون تلفیق ارائه نشده را مطرح کردند، ادامه داد: رئیس مجلس در پاسخ به این دغدغه‌ها عنوان کرد که این امر منافاتی با شروع کار کمیسیون تلفیق ندارد و کمیسیون تلفیق می‌تواند کار خود را آغاز کند.

وی با بیان اینکه نکته دیگری که در این جلسه مطرح شد سه جلد پیوستی بود که در خصوص لایحه برنامه متعاقباً به مجلس ارائه شده بود، اظهار کرد:مقرر شد تا محتوای این سه جلد بنا به حوزه کاری هر کمیسیون به کمیسیون‌های تخصصی ارائه شود و جمع‌بندی کمیسیون‌ها در خصوص لایحه برنامه تا پایان هفته جاری جمع‌بندی و به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

پیش بینی تصویب برنامه ششم در آبان ماه

نعمتی با اشاره به شروع تعطیلات تابستانی مجلس از هفته آینده افزود: مقرر شده تا یک‌سوم از اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم به مرخصی بروند، تا کمیسیون تلفیق با دوسوم از اعضای خود رسمیت داشته باشد و در روزهایی که جلسات مجلس تعطیل است، کمیسیون تلفیق بتواند کار خود را ادامه دهد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش ما باید بر این باشد تا اوایل آبان برنامه ششم در صحن مجلس نیز به تصویب رسیده و به دولت ارائه شود تا دولت بتواند کارهای خود در این خصوص را انجام دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون تلفیق، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، کمیسیون تلفیق