قاضی زاده هاشمی تاکید کرد ؛

انگیزه های سیاسی و اقتصادی آمریکایی ها برای افزایش تنش ها

عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد اروپایی که مستعمره آمریکا محسوب می شود، نمی تواند تعهدات برجامی مرتبط با ایران را اجرایی کند.

 خانه ملت؛  امیرحسین قاضی زاده هاشمی در رابطه با محور مکالمه تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه در خصوص شرایط حفظ و ادامه توافق برجام، گفت: سه ماه قبل در زمان اجرای گام اول برجامی کشورمان اعلام کردم که اروپایی ها در مواجهه با توافقنامه مذکور کاری نمی کنند و نمی خواهند کنند زیرا اروپایی ها همانند ژاپن مستعمره آمریکا هستند.

گفتگویی که به نتیجه منجر نشود صرفا برای سرگرمی مسئولان خوب است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مذاکره و گفتگویی که به نتیجه منجر نشود صرفا برای سرگرمی مسئولان خوب است، اظهار کرد: در واقع کشورهای اروپایی حاضر در برجام مانند فرانسه امروزه به فکر مردم خودش نیست لذا دیگر نمی توان انتظار داشت در راستای تحقق منافع کشورمان تلاش جدی انجام دهند.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه کشورمان خیلی واقع بینانه عنوان کرد که آمریکایی ها دست از اعمال تحریم ها علیه ایران اسلامی برنخواهند داشت لذا باید با توجه به این شرایط برنامه ریزی کنیم، ادامه داد: به عبارتی باید اذعان کرد اروپایی ها عمق استراتژیک ندارند و ضربه پذیرتر از آمریکا محسوب می شوند لذا تلاش می کنند خودشان را نجات دهند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: در واقع آمریکایی ها تولید نفت خام خودشان را از 5 میلیون بشکه به 12 میلیون بشکه رسانده اند تا اگر مشکلی در بازارهای جهانی پیش آمد، دستخوش مشکلات قرار نگیرند اما اروپایی ها شرایط سختی را متحمل می شوند.

آمریکایی ها برای افزایش تنش ها انگیزه سیاسی و اقتصادی دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها برای افزایش تنش ها انگیزه سیاسی و اقتصادی دارند، تصریح کرد: در واقع با افزایش قیمت ها در بازارهای جهانی به رقبای اقتصادی چین و هند ضربه وارد می کنند و همچنین سلاح های خودشان به فروش می رسانند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین تا زمانی که آمریکایی ها دست از افزایش تنش برندارند، اروپایی ها نمی توانند مشکلات را برطرف کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رؤسای جمهور ایران و فرانسه در مکالمه تلفنی درباره مهمترین مسائل و موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با یکدیگر گفت‌وگو و بر ضرورت استمرار تلاش‌ها برای حفظ و ادامه توافق برجام تاکید کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم مشکلات و کارشکنی ها معتقدیم طرفین باید از فرصت باقیمانده به خوبی استفاده و بهره برداری کرده و کارشناسان دوطرف با خلاقیت خود راهکارهای مناسبی را برای حفظ و ادامه برجام پیدا کنند، گفت: اروپا باید تلاشهای خود را در راستای تامین منافع مشروع ایران و ایجاد آتش بس در این جنگ اقتصادی آمریکا تسریع کنند./
 

Tags

آمریکا, آمریکا و اروپا, اتحادیه اروپا, اخبار برگزیده, اروپا, اقتصاد اروپا, برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)