اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا

شماره۷۰۳/۸۲۳۷۱                                   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا که با عنوان طرح سه فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ و تأیید شورای محترم نگهبان در همان جلسه، به پیوست ابلاغ می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

شماره۱۳۳۹۲۷                                     ۱۳۹۸/۱۰/۱۹

وزارت اطلاعات ـ وزارت امورخارجه

شورای عالی امنیت ملی

سازمان برنامه و بودجه کشور

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا» که در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ هفدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۷۰۳/۸۲۳۷۱ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می گردد.

رئیس جمهور ـ حسن روحانی
قانون اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا

ماده۱ـ در ماده (۱) قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا مصوب ۱۳۹۸/۲/۳، عبارت «کلیه اعضای پنتاگون و شرکتها و مؤسسات وابسته و عاملان و فرماندهان و آمران شهادات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،» قبل از عبارت «فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کام)، نیروها و سازمان ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی» اضافه می شود.

ماده۲ـ در ماده (۴) قانون، عبارت «کلیه اعضای پنتاگون و شرکتها و مؤسسات وابسته و عاملان و فرماندهان و آمران شهادات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،» قبل از عبارت «فرماندهان ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کام)» اضافه می شود.

ماده۳ـ یک ماده به عنوان ماده (۱۳) به شرح زیر قانون، الحاق و شماره مواد بعدی به ترتیب اصلاح می شود:

ماده۱۳ـ دولت موظف است جهت تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران مبلغ دویست میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی در چهارچوب اذن مکتوب در اختیار این نیرو قرار دهد.

قانون فوق مشتمل بر سه ماده در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ هفدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ به تأیید شورای نگهبان رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی