نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1001879 تاریخ انتشار: 1395/09/22 13:34
کیان پور، تاکید کرد:

ترویج فرهنگ مصرف لبنیات هزینه های درمانی را کاهش می دهد

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه افزایش صادرات لبنیات نیازمند توسعه بازاریابی بین الملی است، گفت: افزایش سرانه لبنیات بهبود وضعیت اقتصادی دامدار و جلوگیری از هزینه های درمانی ناشی از عدم مصرف لبنیات را در پی دارد.

 خانه ملت؛ مجید کیان پور درباره وضعیت صادرات محصولات لبنی، گفت: ظرفیت تولید ما در صنعت دامداری بسیار منحصر به فرد است، بنابراین برای بهبود وضعیت دامداران باید تدابیری از جمله کاهش نرخ تمام شده محصولات لبنی، دیپلماسی اقتصادی ،ارائه محصول با برند و بسته بندی استاندارد در دستورکار قرارگیرد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولات لبنی مشتریان خارجی ثابتی دارند،تصریح کرد: ثابت بودن مشتری در عرصه اقتصادی اهرم بسیار مناسبی در توسعه اقتصادی به شمارمی آید،بنابراین برای پایداری در صادرات محصولات لبنی باید درگام نخست ضمن شناخت بازارهای هدف با تداوم تولید نبض بازار صادراتی لبنیات نیز در اختیار کشورمان قرار بگیرد.

وی ادامه داد:برای مقابله با بحران آلودگی هوا که به طریق مقطعی در کلانشهرها با آن روبرو هستیم،یکی از بهترین راهکارها افزایش سرانه مصرف لبنیات بویژه شیر است که باید در دسترس تمام مردم فارغ از هر طبقه ای که هستند، قرار بگیرد.

تداوم صادراتی وکاهش هزینه های تولید اقتصاد دامداران را سرو سامان می بخشد

کیان پور ،افزود:افزایش سرانه مصرف لبنیات می تواند منجر به کاهش برخی بیماری ها شود؛بنابراین این امر به معنای کاهش هزینه های بهداشتی جامعه نیز تمام می شود.

وی یادآورشد: نظم ، تداوم صادراتی وکاهش هزینه های تولید می تواند اقتصاد دامداران این اقشار زحمتکش را سروسامان ببخشد و این درحالی است که صنعت دامداری حاوی ارزش های افزوده بسیار مناسبی است که اگر در راستای فرآوری بهینه قرار بگیرد،می تواند علاوه بر ارزش افزوده برای ما تولید ثروت نیز بکند.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بهبود وضعیت دامداران در گرو کاهش قیمت تمام شده محصول است، یادآورشد:بالابودن نرخ تمام شده محصولات دامی مانعی برای افزایش صادرات محصولات لبنی در بازار جهانی به شمارمی آید./

برچسب ها: اخبار برگزیده، شیر و لبنیات، صنایع لبنی، فرآورده های لبنی، قیمت لبنیات، لبنیات، لبنیات و شیر، محصولات لبنی، کمیسیون عمران

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد