نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1004919 تاریخ انتشار: 1395/10/19 13:25
کیان پور:

ایجاد نقشه راه برای افزایش سرانه لبنیات در دستور کار قرار بگیرد

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه ایجاد نقشه راه برای افزایش سرانه لبنیات در دستور کار قرار بگیرد،گفت:کاهش هزینه تولید و توزیع کارشناسی شده لبنیات عواملی برای ثبات بازار لبنیات به شمارمی آید.

 خانه ملت؛ مجیدکیان پور درباره وضعیت نرخ لبنیات درکشور،گفت:تعیین نرخ لبنیات نیازمند تاکتیکی دوسویه است تا بتوان نرخی برای کالاهای لبنی جهت افزایش سرانه سلامت در جامعه تعیین کرد که علاوه برمصرف کننده،دامدار نیز از شرایط بازار لبنیات راضی باشد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:دامداران بی چون چرا جز اقشار زحمتکش جامعه به شمارمی آید،بنابراین جا دارد دولت با نگاه ویژه به تولیدات در این عرصه درگام نخست با تاکتیک های اقتصادی از جنس یارانه هزینه تولید را کاهش دهند و سپس برای افزایش تقاضا برای لبنیات دربازار،نرخ لبنیات در شرایطی تعیین شود که تمام طبقات جامعه توانایی خرید محصولات لبنی را داشته باشند.

وی ادامه داد: لبنیات جز جدانشدنی برای افزایش سرانه سلامت درجامعه به شمار می آید؛بنابراین باید نقشه راه برای لبنیات به طریقی ترسیم شود که کالاهای لبنی با نرخ تولید به مصرف البته با درنظرگرفتن هزینه های تولید و سود مقرون به صرفه برای دامدار تعیین شوند.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ایجاد نقشه راه برای افزایش سرانه لبنیات در دستور کار قرار بگیرد، یادآورشد: کاهش هزینه تولید و توزیع کارشناسی شده لبنیات عواملی برای ثبات بازار لبنیات به شمارمی آید./

 

برچسب ها: اخبار برگزیده، شیر و لبنیات، صنایع لبنی، قیمت لبنیات، لبنیات

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد