نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1005669 تاریخ انتشار: 1395/10/27 10:58
بنایی:

نوسازی ناوگان هوایی کشور آغاز شد

عضوکمیسیون عمران مجلس، با اشاره به ورود اولین فروند هواپیمای ایرباس به ایران، گفت: با ورود این هواپیما به کشور نوسازی ناوگان هوایی آغاز شده اما طرف غربی باید به سایر تعهدات نیز پایبند باشد.

خانه ملت؛ حمید بنایی بایادآوری تحویل نخستین فروند هواپیمای خریداری شده ایرباس به ایران، گفت: عمل به تعهدات از سوی غرب در خصوص تحویل هواپیما به ایران،فصل جدیدی از همکاری های بین المللی است که نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی را درپی دارد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به بررسی وضعیت ناوگان حمل و نقل هوایی کشور درکمیسیون عمران مجلس با حضور وزیرراه و شهرسازی،افزود:هیچ کسی مخالف خرید هواپیما و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نیست؛اما درانجام هرنوع معامله بین المللی باید شروط منعقده در قرارداد رعایت شود.

خرید هواپیما حرکت اقتصادی خوبی برای کشور بود

این نماینده مردم درمجلس دهم،باتاکید براینکه خرید هواپیما حرکت اقتصادی خوبی برای کشور بود،تصریح کرد:طرف قرارداد باید به مفاد آن پایبند بوده و درخصوص تامین قطعات و همچنین تحویل سایر هواپیماهای خریداری شده نیز همکاری لازم را داشته باشد.

بنایی با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی سهم استفاده مردم از این ناوگان را بیشتر خواهد کرد،گفت:در حال حاضر مردم با توجه به اتفاقاتی که در نتیجه سقوط هواپیما یا نقص فنی آن داشته برای سفرهای خود کمتر به دنبال این ناوگان هستند؛اما با نوسازی و خرید هواپیماهای جدید بسیاری از دغدغه ها درخصوص هواپیماهای زمین گیر مرتفع خواهد شد.

رونق صنعت گردشگری با نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور

وی با تاکید براینکه با نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور مباحث مرتبط با صنعت گردشگری نیز با رونق مواجه خواهد شد،افزود:تسهیل امنیت سفرهای هوایی زمینه ای برای رشد سفرهای داخلی و خارجی است که این خود به رشد اقتصادی ما منجر خواهد شد.

بنایی ادامه داد:دولت باید نسبت به پیگیری تحویل سایر هواپیماها و همچنین تامین قطعات هواپیمای تحویل شده نیز حساس باشد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:درصورت بی توجهی به مفاد قرارداد در خصوص خرید هواپیما،ایران نیز باید پاسخی دندان شکن به طرف غربی بدهد./

برچسب ها: اخبار برگزیده، ایجاد رونق اقتصادی و گسترش صادرات و صنعت گردشگری با هدف ایجاد تقاضا، بخش گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، صنعت گردشگری، ناوگان حمل و نقل، ناوگان هوایی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد