نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1010402 تاریخ انتشار: 1395/12/03 14:36
اسدی کرم تأکید کرد:

ظرفیت بی حد موسسات دانش بنیان برای به حرکت درآوردن موتور رشد اقتصاد

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه شکوفایی شرکت های دانش بنیان تحقق عینی اقتصاد مقاومتی است، گفت: متأسفانه صرفاً در مقام حرف از شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم.

 خانه ملت؛ اسدی کرم درباره نقش شرکت های دانش بنیان در تحقق اقتصادمقاومتی،گفت: خوشبختانه در برنامه ششم توسعه در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توجه خاصی به شرکت های دانش بنیان شده است و در آینده ای نزدیک شاهد رفع موانع تولید و رشد آنان و به طبع رشد اقتصاد کشور و بهره مندی همه مردم کشور خواهیم بود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی،انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در گسترش علم و دانش در ایران دانست وتصریح کرد: افزایش تعداد دانشگاهها و فارغ التحصیلان نشان از اقدام و عمل در طول این 38 سال در زمینه آموزش بوده است؛ ولی متاسفانه از این ظرفیت بزرگ استفاده ای نشده است.

وی با بیان اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان را پلی ارتباطی بین زندگی سنتی و مدرن دانست و ادامه داد: سرمایه و ثروت شرکت های دانش بنیان، علم، دانش و ارزش افزوده ی آنها است و این نشان از ظرفیت بی حد و حصر اینگونه بنگاه ها در مرحله اول برای به حرکت درآوردن موتور رشد اقتصاد ایران و در مرحله بعد شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی است.

این نماینده مجلس افزود: البته وجود انحصار ساختاری در اقتصاد ایران مانعی جدی برای شکوفایی این گونه شرکت ها است تا آنجا که صرفا در مقام حرف از آنها حمایت می شود؛ مثال های متعددی است که یک شرکت دانش بنیان با تکیه بر علم، دانش و استفاده از فارغ التحصیلان نخبه،کالایی را می سازد ولی دستگاه های خاص و انحصارطلب متاسفانه با چنان سرعتی به واردکردن نمونه چینی آن اقدام می کنند که انگار رویای شکستن کمر اقتصاد را دارند.

اسدی درخصوص اجرای سیاستهای ابلاغی اصل 44 قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری گفت:متاسفانه قانون به شکل درست اجرا نشده است؛ واگذار کردن شرکت های دولتی به شرکتهای سرمایه گذاری خاص صرفا باعث انتقال آنان از بخش دولتی به شبه دولتی شده و اوضاع را به مراتب بحرانی تر کرده ؛زیرا نظارت مجلس بر آنان سخت تر شد.

نماینده شهربابک درمجلس تاکید کرد:نباید عناصر سیاسی اعم از نمایندگان ملت، دولتی ها، قوای نظامی درصحنه اقتصادی باشند؛وظیفه مجلس و دولت بازی سازی اقتصادی است و نه اینکه یک بازیگر اقتصادی باشند؛ بنابراین باید اقتصاد کشور را به بخش خصوصی محول کرد و از آنجاکه بخش خصوصی همان مردم هستند؛باعث تقویت رابطه حاکمیت و نهایتا باعث تقویت نظام جمهوری اسلامی می شود.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس در پایان یادآورشد:رشد شرکت های دانش بنیان همگام شدن زندگی مردم و همراهی کار افراد شاغل با تکنولوژی را به همراه دارد و در نتیجه رفاه را به ارمغان می آورد./


 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اصل 44، اصل 44 قانون اساسی، رشد اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی، کمیسیون صنایع و معادن

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد