نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1011283 تاریخ انتشار: 1395/12/14 10:30
با رأی موافق نمایندگان؛

دولت موظف به اختصاص یارانه متقاضیان به امور خیرخواهانه و عام المنفعه شد

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف کردند که یارانه افراد متقاضی را با رضایت خودشان به امور خیرخواهانه و فعالیت های عام المنفعه اختصاص دهد.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، 14 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 با بند الحاقی به تبصره 14 ماده واحده این لایحه با 125 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند الحاقی تبصره 14 لایحه بودجه آمده است؛ به منظور افزایش مشارکت مردمی در عرصه‌های اجتماعی حضور نیکوکارانه و خیرخواهانه مردم در تقویت زیرساخت‌های عمومی و فعالیت‌های عام‌المنفعه در حوزه‌های علمی، دانشگاهی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی، اشتغالزائی و کارآفرینی، دولت موظف است درصورتی که گروههای پانصد نفری مردمی با رضایت نسبت به اهداء یارانه ماهانه خود به امور فوق در شهر یا روستای مشخص مبادرت نمایند، نسبت به واریز ماهانه مبلغ یارانه پرداختی به آنها به امور و منطقه مربوطه اقدام نماید. آیین‌نامه اجرائی این بند ظرف مدت سه‌ماه با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها موظف است همزمان با تصویب آیین‌نامه نسبت به تهیه سامانه مناسب برای اعلام رضایت متقاضیان جهت اهداء یارانه خود به موضوعات مذکور اقدام کند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، توزیع یارانه ها، حذف یارانه، ستاد هدفمندی یارانه ها، قانون هدفمندی یارانه ها

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد