نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1011509 تاریخ انتشار: 1395/12/15 10:37
با رأی موافق نمایندگان؛

شرایط استفاده ایثارگران از تسهیلات ارزان قیمت مسکن مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را مکلف به تامین تسهیلات لازم برای مسکن ۱۰۰ هزار نفر از ایثاگران کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر (شنبه، 14 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 با بند الحاقی تبصره 18 ماده واحده این لایحه با 112 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این بند الحاقی به تبصره 18 لایحه بودجه آمده است:

در راستای اجرای ماده 65 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف به تامین تسهیلات لازم برای مسکن 100 هزار نفر از ایثاگران و یارانه و تسهیلات منابع موجود در این قانون شد.

تبصره یک – ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرده اند و تا پایان سال 1394 آن را تسویه نموده اند می توانند به شرط ساخت مسکن جدید از تسهیلات ارزان قیمت ایثارگری در قانون بودجه سال 96 بهره مند شوند.

تبصره 2- بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند تعداد 5 هزار فقره وام مسکن از محل سهمیه سال 1396 را مجددا برای ایثارگرانی که در سنوات قبل از این تسهیلات استفاده نکرده اند با اولویت برای ایثارگران فاقد مسکن تخصیص داده، بدون رعایت سایر ضوابط برای ساخت مسکن این تسهیلات اختصاص می یابد.

گفتنی است؛جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس بند الحاقی مذکور را به عنوان پیشنهاد مطرح کرد که نمایندگان با این پیشنهاد موافقت کردند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، قیمت مسکن

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد