نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1018319 تاریخ انتشار: 1396/02/31 10:46
قاضی پور پیشنهاد کرد:

مشارکت با خارجی ها در ساخت فروشگاه های زنجیره ای به شرط رعایت اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به افزایش فروشگاه های زنجیره ای خارجی در کشور، گفت: در انجام هر نوع فعالیت اقتصادی با کشورهای خارجی باید اصول اقتصاد مقاومتی مدنظر مسئولان امر باشد تا به این ترتیب برنده چنین معاملاتی باشیم.

 خانه ملت؛ نادر قاضی پور با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید داخل با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: با افزایش فروشگاه های عرضه اجناس خارجی در کشور تمایل به مصرف کالاهای داخلی کمتر خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جذب سرمایه های خارجی باید جایگزین جذب کالاها و محصولات آن ها شود، افزود: هر چند ورود کالاهای خارجی با رعایت حقوق گمرکی می تواند برای اقتصاد کشور مفید باشد اما در صورتی که ذائقه مردم به مصرف کالای داخلی را از بین نبرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مردم ما نیازی به فروشگاههای بزرگ خارجی ندارند، تصریح کرد: اگر خارجی ها تمایل به سرمایه گذاری در ایران دارند بهتر است سرمایه خود را به کشور سرازیر کنند تا به این ترتیب در سایه این سرمایه ها منابع کشور صرف تولید با کیفیت تر شود.

قاضی پور با بیان اینکه ما نیاز به ایجاد کارخانه و استفاده از دستگاه های مدرن در کشور داریم، گفت: در صورتی که خارجی ها تمایل به ایجاد کارخانه در کشور ما داشته باشند ما از آن استقبال می کنیم ، زیرا با این اقدام تولید در کشور رونق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه وجود فروشگاه های خارجی که تنها به فروش اجناس خارجی مشغول است به ضرر تولید داخل که مالیات و عوارض می پردازد است، ادامه داد: در صورتی که سیاست مبتنی بر وجود فروشگاه های زنجیره ای باشد باید توجه بیشتر به تولیدکنندگان و فروشگاه های داخلی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در سایه ارایه مجوز به حضور فروشگاه های خارجی در کشور بسیاری از تولیدات داخلی از بین می روند که این یعنی نابودی مشاغل بسیار.

قاضی پور ادامه داد: ایجاد توازن میان وجود فروشگاه های خارجی و داخلی در کشور می تواند فضایی رقابتی با هدف بهبود خدمات رسانی به مردم را در پی داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت با خارجی ها برای ایجاد فروشگاه های زنجیره ای می تواند در راستای جذب سرمایه های حداکثری آن ها اقدامی مفید باشد، افزود: در انجام هر نوع فعالیت اقتصادی با کشورهای خارجی باید اصول اقتصاد مقاومتی مدنظر مسئولان امر باشد تا به این ترتیب برنده چنین معاملاتی باشیم./

برچسب ها: احیای تولید، اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، اشتغال، اشتغالزایی، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، اقتصاد مقاومتی، بودجه اشتغالزایی، تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصاد، رونق کسب و کار، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، شاخص سازی در جهت اقتصاد مقاومتی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد