نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1022187 تاریخ انتشار: 1396/03/20 12:16
نادری:

توسعه صنعت گردشگری نیازمند فراهم کردن زیرساخت ها در بخش حمل و نقل

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس اعتقاد دارد استفاده از اتوبوس های گردشگری امری ضروری است زیرا می توان خدمات مناسبی در این وسایل نقلیه به گردشگران خارجی ارائه کرد.

  خانه ملت؛ شهاب نادری با اشاره به ضرورت افزایش تسهیلات در حوزه گردشگری به ویژه تأمین وسایل نقلیه استاندارد، گفت: گسترش و توسعه صنعت گردشگری در کشورمان مستلزم فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌ها خصوصا در حوزه حمل و نقل است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: بر اساس اسناد بالادستی در حوزه گردشگری و با توجه به اهداف پیش‌بینی شده برای جذب گردشگر هم اکنون باید تدبیری برای افزایش کیفیت وسایل حمل و نقل گردشگران انجام شود.

وی با اشاره به دیدارش با رییس جامعه تورگردانان در خصوص وسایل نقلیه استاندارد ویژه گردشگری خصوصا اتوبوس‌های گردشگری، ادامه داد: فعالان این عرصه وجود اتوبوس‌های گردشگری را امری ضروری می‌دانند زیرا می‌توان خدمات مناسبی در این وسایل نقلیه به گردشگران خارجی ارائه کرد.

نادری با اشاره به اینکه متوقف کردن تردد اتوبوس گردشگری دو طبقه در تهران را امری نامناسب دانست و افزود: زمانی که عنوان می‌شود بخش خصوصی در عرصه گردشگری اقدام به سرمایه‌گذاری کند باید از آن حمایت صورت بگیرد از این رو چنین اقدامی با هر دلیلی نباید انجام می شد و باید در جهت رفع مشکلات همکاری صورت می‌گرفت.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمانی عنوان شد که شرکت‌های خودروسازی‌ داخلی می‌توانند اتوبوس‌های گردشگری را بسازند اما نتیجه این مهم مشهود نیست، خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که تا زمانی که به استاندارد لازم نرسیده‌ایم و اتوبوسی بر اساس استانداردهای لازم تولید نشده است می‌توان با تسهیل شرایط اقدام به واردات این وسایل نقلیه استاندارد ویژه گردشگری کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تردد اتوبوس گردشگری دو طبقه در تهران به دلیل نداشتن پلاک دائمی، متوقف شده است و تورهای تهران گردی آن نیز انجام نمی‌شود./

برچسب ها: اخبار برگزیده، ایجاد رونق اقتصادی و گسترش صادرات و صنعت گردشگری با هدف ایجاد تقاضا، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، صنعت گردشگری، فراکسیون میراث فرهنگی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد