نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1030877 تاریخ انتشار: 1396/06/04 09:33
دکتر جلالی:

آمریکایی ها بدانند در ایران «اجماع ملی» در قبال منافع ملی وجود دارد

رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: آمریکایی ها باید بدانند که در ایران نوعی اجماع ملی در قبال منافع ملی وجود دارد؛ اینکه بخواهند به دشمنی خود با ایران استمرار دهند هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران دست بسته کناری بایستد و این مسائل را مشاهده کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان، با اشاره به تأثیر طرح «مقابله با اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه» نسبت به تغییر رویکرد این کشور پیرامون روند اجرای برجام، گفت: معتقدم این طرح تأثیرات خود را خواهد داشت لذا اجماعی که بر روی این طرح در مجلس حاصل شد خود گویای این است که مجلس علی‌رغم تفاوت دیدگاه‌های سیاسی در موضوع منافع ملی هم‌صدایی دارد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که در ایران نوعی اجماع ملی در قبال منافع ملی وجود دارد افزود: اینکه آمریکایی‌ها بخواهند به دشمنی خود با ایران استمرار دهند هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران دست بسته کناری بایستد و این مسائل را مشاهده کند. لذا ما هم قطعاً اقدامات متقابل خود را انجام خواهیم داد.

عضو کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: البته بنده معتقدم آمریکایی‌ها به‌خوبی می‌دانند که ایران ابزارهای قوی‌ای در داخل منطقه دارد و ما بدون ابزار نیستیم و حتماً ما هم می‌توانیم از ابزارهای خودمان بیشتر استفاده کنیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع خروج آمریکا از توافق هسته‌ای (برجام) تصریح کرد: معتقدم طیف و جناحی که در حال حاضر به همراه آقای ترامپ در آمریکا بر سر کار هستند به دنبال این هستند که برجام با هزینه ایران شکسته شود، چرا که آنها خوب می‌دانند، کنار رفتن آمریکا از برجام به معنای عدم شکل‌گیری اجماعی خواهد بود که در گذشته علیه ایران شکل گرفته بود. بنابراین آمریکا اگر قصد خروج از برجام کند نه تنها آن اجماع شکل نمی‌گیرد بلکه این اجماع معکوس عمل خواهد کرد و نهایتاً بر علیه ایالت متحده آمریکا تمام خواهد شد.

دکتر جلالی در پایان گفت: در حال حاضر اقدامات آمریکایی‌ها محتاطانه است و در عین حال به رایزنی در دنیا مشغولند و در کنار این موضوع هم به عصبانی کردن ایران فکر می‌کنند تا اینکه ما تصمیم دلخواه آنها را اتخاذ کنیم. لذا آمریکایی ها باید بدانند که مسئولان ایران به هیچ وجه تن به تصمیمات آمریکا نخواهند داد.

برچسب ها: اخبار ویژه

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد