نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1037296 تاریخ انتشار: 1396/08/29 10:10
خادم مطرح کرد:

توسعه صنایع فرآوری و بسته بندی رمز جهش در صادرات محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی گفت:ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی و حمایت از صادرکنندگان لازمه ی رونق صادرات است.

خانه ملت؛ سیدعلاءالدین خادم در خصوص وضعیت صنایع کشاورزی و غذایی گفت:با وجود ظرفیت های فراوان در بخش کشاوزی و صنعت غذایی در این بخش ها،کشور با توسعه مطلوبی روبرو نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم صادرات تولید مازاد سیب ادامه داد:با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب می توان بسیاری از محصولات کشاورزی را که در داخل کشور مازاد تولید دارند، به خارج از کشور صادر کرد.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی افزود:توسعه صنایع فرآوری در بخش کشاورزی یکی از راهکارهای موثر برای صادرات محصولات غذایی به خارج از کشور است بطور مثال با فرآوری محصول سیب می توان محصولات فرآوری شده را صادر کرد.

خادم در ادامه گفت و گو با خانه ملت تصریح کرد:ارائه مشوق های صادراتی و همچنین اعطای یارانه صادراتی در رونق صادرات محصولات غذایی نقش مهمی دارد و در این راستا باید با توسعه صنایع فرآوری و بسته بندی شرایط را فراهم کرد.

لزوم رعایت استانداردهای جهانی و بهداشتی در بسته بندی محصولات کشاورزی

وی افزود:رعایت استانداردهای جهانی و بهداشتی در بسته بندی محصولات کشاورزی و غذایی زمینه ساز حضور موفق در بازاریابی بین المللی و رونق صادرات می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:براساس برنامه ششم توسعه کشور بخشی از سهم صادرات غیرنفتی باید از طریق صادرات محصولات کشاورزی و تولیدات صنایع غذایی باشد بنابراین باید با ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی و صنعت مواد غذایی و همچنین حمایت از صادرکنندگان زمینه رونق صادرات را فراهم کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه و تقویت دیپلماسی اقتصادی می تواند نقش مهمی در توسعه صادرات محصولات کشاورزی و تولیدات صنایع غذایی داشته باشد./

برچسب ها: اخبار برگزیده، بررسی فرصت ها و چالش های صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی به روسیه، برنامه ششم توسعه، رشد کند صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی، صادرات غیرنفتی، کاهش تشکیل سرمایه ثابت ناخالص دولتی و خصوصی و کاهش صادرات غیرنفتی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد