نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1049854 تاریخ انتشار: 1397/01/19 16:12
اسماعیلی:

طرح جلوگیری از آسیب های خام فروشی در دستور کار مجلس قرار گرفت

رئیس فراکسیون معدن مجلس گفت: اگر تا یک ماه آینده عوارض «آسیب رسان به خام فروشی» از سوی دولت اعمال نشود حتما این موضوع در مجلس به شکل طرح مطرح خواهد شد تا ما بیش از این شاهد صادر کردن مواد خام معدنی نباشیم.

  خانه ملت؛ داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون معدن در بخش حمایت از کالای ایرانی همچنان بر فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث جلوگیری از خام فروشی تاکید خواهد داشت.

وی افزود: علی رغم اینکه بیش از یک سال در وزارت «صنعت، معدن و تجارت» و در بخش معاونت معدن بر روی اعمال عوارض آسیب‌رسان به خام فروشی مباحثی مطرح شد، اما متاسفانه در آخرین جلسه شورای اقتصاد در سال گذشته این موضوع با مخالفت روبه رو شد و به نوعی به تعویق افتاد.

رئیس فراکسیون معدن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در رابطه با اعمال «عوارض آسیب‌رسان به خام فروشی» ابتدا مجلس قصد داشت از طریق لایحه بودجه سال ۹۷، پیش بینی‌های لازم را داشته باشد، اما از آنجایی که دولت به مجلس گفت این موضوع را در دستور کار دارد و به زودی در این رابطه تصمیم گیری خواهد کرد متاسفانه در جلسه شورای اقتصاد گفته شد که این موضوع به تعویق بیفتد.

وی افزود: اگر تا یک ماه آینده عوارض «آسیب‌رسان به خام فروشی» از سوی دولت اعمال نشود حتما این موضوع در مجلس به شکل طرح مطرح خواهد شد تا ما بیش از این شاهد صادر کردن مواد خام معدنی نباشیم.

به گزارش میزان؛ اسماعیلی اظهار داشت: اگر این مسئله تا یک ماه آینده برطرف نشود این موضوع حتما در قالب طرحی با عنوان جلوگیری از آسیب‌های خام فروشی در مجلس پیگیری خواهد شد.

برچسب ها: اخبار برگزیده، خام فروشی، دولت، فراکسیون معدن، مجلس شورای اسلامی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد