نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1049899 تاریخ انتشار: 1397/01/20 09:31
حاجی دلیگانی خبر داد:

تدوین طرحی در مجلس برای تغییر نحوه تجهیز و نگهداری ساختمان های مدارس

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس از تدوین طرحی برای تغییر وضعیت تجهیز و نگهداری مدارس خبر داد و گفت: با تصویب این طرح مدارس نیز به مانند سایر ساختمان های اداری دولتی در سراسر کشور تجهیز و نگهداری خواهند شد.

  خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تدوین طرحی در مجلس برای افزایش جذب اعتبارات سازمان نوسازی مدارس، اظهار کرد: بر اساس این طرح که هنوز در کمیسیونی مطرح نشده و در حال حاضر روی آن کار کارشناسی در حال انجام است؛ ساختمان‌های مدارس در شهرها و روستاها به مانند ساختمان‌های اداری دیده خواهند شد و در اختیار فرمانداری‌ها قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: با این حساب اعتبارات مربوط به نگهداری و نوسازی که به ساختمان‌های اداری تعلق می‌گیرد به مدارس نیز تعلق خواهد گرفت که اتفاق بسیار خوبی برای حوزه آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه مدیران و مسئولان آموزش و پرورش تلاشی برای بهبود اوضاع بودجه‌ای آموزش و پرورش انجام نمی‌دهند و مطالبه‌گری در این خصوص ندارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایام تصویب لایحه بودجه نیز کمترین مراجعه به کمیسیون برنامه و بودجه را وزارت آموزش و پرورش داشت و با وجود خلل‌ها و مشکلات بسیار در این حوزه مراجعه و مطالبه‌گری از کمیسیون برنامه و بودجه نداشتند.

این نماینده مردم در مجلس خاطر نشان کرد: در هر صورت طرح مذکور پس از اتمام کار کارشناسی به کمیسیون تخصصی ارجاع داده و پس آن به صحن علنی خواهد آمد تا باری از دوش هزینه‌های آموزش و پرورش در این طرح برداشته شود.

برچسب ها: اخبار برگزیده، اعتبارات، تعمیر و نگهداری ساختمان مدارس، مجلس شورای اسلامی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد