نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1052189 تاریخ انتشار: 1397/02/09 18:26
علیرضابیگی با تاکید بر افزایش اختیارات استانداران:

مزایای تمرکززدایی اختیارات از تهران

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: افزایش اختیارات مسئولان محلی باید توام با افزایش نظارت های دقیق باشد و همین امر سبب تسریع و تسهیل پیشبرد امور می شود.

  خانه ملت؛ احمد علیرضا بیگی در خصوص لزوم افزایش اختیار استانداران، اظهار داشت: هرچقدر بتوانیم اختیار مرکزنشین‌ها را به مقامات محلی به ویژه استاندار که مقام عالی دولت است، تفویض کنیم، زمینه تسهیل امور بیشتر فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیاری از مشکلات امروز کشور در نتیجه بروکراسی سنگین و طولانی به وجود آمده زیرا در پیچ و خم های اداری زمان زیادی تلف می شود؛ این در حالی است که در سایر کشورها ظرف 48 ساعت صدور مجوزها انجام می‌شود ولی در کشور ما بعضا صدور مجوزها تا 2 سال نیز طول می‌کشد.

وی افزود: افزایش اختیارات مسئولان محلی باید توام با افزایش نظارت‌های دقیق باشد و همین امر سبب تسریع و تسهیل پیشبرد امور می‌شود، همچنین امضاهای طلایی که عموما از سوی مرکزنشینان باید انجام شود، به حداقل برسد.

علیرضا بیگی ادامه داد: نماینده عالی دولت در استان‌ها اگر اختیارات بیشتری در قالب ستاد تسهیل به وی اعطا شود، می‌تواند نتایج بهتری را ایجاد کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون ستاد تسهیل وظیفه رسیدگی به مشکلات صاحبان صنایع را بر عهده دارد و عذر آن‌ها در خصوص وام‌های معوق را موجه می‌داند، گفت: در این ستاد از سوی استاندار تصمیماتی گرفته می‌شود ولی این آرا در مرکز نیز به کمیسیون می‌رود و در مورد آن تصمیم گیری می‌شود، اگر این موضوعات فقط در استان مورد بررسی قرار گیرد، قطعا سرعت عمل بیشتر می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از آن جایی که استاندار از نزدیک شاهد امور و پاسخگوی مردم است بهتر از هر شخص دیگری مشکلات را متوجه می‌شود، گفت: اگر همه امور در پایتخت متمرکز شود، امضاهای طلایی بیشتر می شود./

برچسب ها: اخبار برگزیده، افزایش اختیارات استانداران، امور اجرایی، تمرکززدایی، مجلس شورای اسلامی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد