نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1052305 تاریخ انتشار: 1397/02/10 13:13
بختیاری تاکید کرد:

تقویت تعاونی ها راهکاری برای ایجاد شبکه خرید محصولات عشایری

نماینده مردم بافت در مجلس با بیان اینکه تقویت تعاونی ها راهکاری برای ایجاد شبکه توزیع خرید محصولات عشایری بافت است،گفت:گرانی و کمبود علوفه تبدیل به مشکل اساسی برای عشایر بافت شده است.

   خانه ملت؛ علی بختیاری درباره وضعیت عشایر بافت درکشور، گفت: فروش دام‌های عشایری برای تامین نقدینگی و ایجاد درآمد به اقتصادعشایر لطمه وارد می‌کند، بنابراین نباید اقتصاد دامداران عشایری که با فروش محصولات دامی عجین شده است به سمتی حرکت کند که دامداران دام‌های خود را به کشتارگاه‌ها بسپارند.

نماینده مردم بافت، رابر، ارزوئیه درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرانی نهاده های دامی از جمله جو و ذرت اقتصاد دامداران عشایری را تحت تاثیر قرار داده است؛ بنابراین دولت باید فکر اساسی برای تامین نقدینگی عشایر بکند.

وی بابیان اینکه کمبود و گرانی علوفه عشایر را با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای روبرو کرده است، تصریح کرد:عشایر، دامداران سیاری هستند؛ بنابراین بازار فروش سنتی و سیاری دارند و با توجه به این شرایط بدیهی است که دامداران عشایری می بایست با ارتباطاتی که خودشان دارند،بازار فروش برای محصولاتشان ایجاد کنند که این امر بطورحتم مسیر را برای ورود دلالان به بازار محصولات دامی عشایری بافت باز می‌کند.

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تقویت تعاونی‌ها راهکاری برای ایجاد شبکه توزیع خرید محصولات عشایری بافت است؛ یادآورشد: گرانی و کمبود علوفه تبدیل به مشکل اساسی برای عشایر بافت شده است./

برچسب ها: اخبار برگزیده، بهبود بهره وری و کارآیی استفاده از نهاده ها، تقویت تعاونی ها، دامداری، روستاییان و عشایر، مجلس شورای اسلامی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد