نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1057046 تاریخ انتشار: 1397/03/01 16:43
احمدی لاشکی:

نیاز آموزش و پرورش به ۱۱۷هزار نیرو

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس می گوید اگر امسال تمامی ۶۰هزار نفر نیروهای در حال بازنشستگی آموزش و پرورش را ترک کنند، ۱۱۷هزار نیرو نیاز خواهیم داشت.

   خانه ملت؛ قاسم احمدی لاشکی با اشاره به رقم‌های متفاوت ارائه شده از مسئولان درخصوص نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی، گفت: بهتر است در مورد میزان کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش تنها به ارقام ارائه شده ازسوی رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش استناد کرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق آنچه رئیس منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرده است اگر امسال تمامی 60هزار نفر نیروهای در حال بازنشستگی آموزش و پرورش را ترک کنند، 117هزار نیرو نیاز خواهیم داشت بنابراین حتی اگر ردیف استخدامی آموزش و پرورش به 30هزار نفر برسد و حدود 11هزار نفر فارغ‌التحصیل سال جاری دانشگاه فرهنگیان نیز جذب شوند، با احتساب نیروهای حق‌التدریس در اختیار، آموزش و پرورش باز هم با کمبود شدید نیرو رو به رو خواهد بود.

وی بیان کرد: 15هزار ردیف استخدامی که سازمان امور استخدامی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته صرفا با استناد به ظرفیت و توان استخدامی این سازمان استربطی به میزان نیاز آموزش و پرورش ندارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سازمان امور استخدامی و آموزش و پرورش باید جلسات بیشتری با هم برگزار کنند، اضافه کرد: استفاده از نیروهای حق‌التدریس، جذب از طریق آزمون و به کارگیری دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که دو سال از درسشان تمام شده است از جمله راه های خروج آموزش و پرورش از مشکل کمبود نیرو است./

برچسب ها: آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، استخدام معلمان، تامین نیروی انسانی متخصص، مجلس شورای اسلامی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد