نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1061946 تاریخ انتشار: 1397/03/30 18:34
نقوی حسینی پاسخ داد:

آیا تهدید نظامی آمریکا می تواند بر ایران سایه بیاندازد؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ایالات متحده بحران زده و درگیر مناقشات داخلی، هیچگاه نمی تواند نسبت به گزینه حمله نظامی علیه کشورمان فکر کند.

   خانه‌ ملت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی در خصوص وجود مناقشات داخلی هیات حاکمه آمریکا و تاثیر این موضوع در مواجه نظامی با کشورمان، گفت: مطرح کردن گزینه نظامی بازی دیپلماتیک آمریکا است لذا به هیچ عنوان نباید فریب چنین سیاست نخ‌نمایی را بخوریم.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت ایالات متحده هم اکنون دچار بحران اقتصادی بوده و روزانه با اعتراضات قشرهای مختلف مردم کشورش مواجه است، اظهار کرد: بنابراین ترامپ و هیات حاکمه آمریکا به هیچ عنوان امکان انجام حمله نظامی علیه کشوری را ندارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسئولان نظامی آمریکا از توانمندی و قدرت بازدارنده دفاعی ایران اسلامی آگاه بوده و از عواقب جبران ناپذیر آن مطلع هستند، ادامه داد: بر این اساس تهدید و جنگ نظامی هیچگاه نمی تواند بر سر ایران سایه بیاندازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین مشاهده می شود که بسیاری از سیاسیون آمریکایی که تا حدودی عاقبت اندیش بوده و از واقعیت ها مطلع هستند، نسبت به ارتباط دیپلماتیک تاکید دارند و از گزینه نظامی صحبتی به میان نمی آورند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هم اکنون قدرت برتر نظامی در منطقه است و کشورهای همسایه این مهم را می دانند؛ به عنوان مثال نابودی داعش در سوریه یکی از دستاوردهای کشورمان است و آمریکایی ها از این امر ناراحت و عصبانی هستند از این رو نمی توانند از گزینه نظامی صحبت کنند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، امنیت داخلی، ایالات متحده، بحران، توان نظامی ایران، مجلس شورای اسلامی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد