نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1061966 تاریخ انتشار: 1397/03/30 18:34
حسینی:

نرخ یورو متناسب با دلار تعیین می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی نحوه تعیین نرخ یورو ودلایل افزایش این ارز را توضیح داد.

   خانه ملت؛ محمد حسینی در توضیح یوروی 8300 تومانی اظهار داشت: برای تعیین نرخ یورو باید قمیت دلار را در 1.3 ضرب کرد، با این حساب اینکه یورو 8300 تومان در بازار خرید و فروش می شود متناسب با نرخ دلار است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات در مجلس ادامه داد: این روش برای تعیین نرخ تمام ارزهای خارجی صورت می گیرد، هر ارز نسبتی با دلار دارد و متناسب با تعیین نرخ دلار ارزش ارزهای دیگر نیز تعیین می شود.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: نسبت ریال عربستان با دلار 3.4، درهم امارات هم با دلار نسبت 3.2 دارد با این حساب اگر دلار 10 هزار تومان شود درهم 3 هزار تومان خواهد بود.

وی تاکید کرد: باید این نسبت ها را برای تمام ارزهای دیگر در نظر گرفت اگر دلار کاهش یا افزایش یابد ارزش تومان ارزهای دیگر نیز تغییر می کند.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جایگزینی یورو، اظهار داشت: جایگزین کردن یورو به دلیل کنترل نوسانات نیست بلکه مشکل و معضل در تامین اسکناس دلار بود ، از سوی دیگر جایگزینی با این سیاست بود که ارتباط اقتصادی مناسب تری با اروپا داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شوای اسلامی گفت: در حال حاضر یورو ارز مسافرتی است و هر جای دنیا بروید یورو را با همین نسبت به دلار تبدیل می کنند یا این حساب تاثیر افزایش سکه و دلار یورو را گران نکرده است بلکه نسبت یورو با دلار نرخ این ارز را تعیین می کند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، ارز و پول، بازار پولی، دلار، مجلس شورای اسلامی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد