نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1062892 تاریخ انتشار: 1397/04/04 19:36
کمالی پور تشریح کرد:

بهانه های بنی اسرائیلی آمریکا برای خروج از شورای امنیت سازمان ملل

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اقدامات ضد حقوق بشر آمریکا در واقع دهن کجی به معیارهای انسانی است.

  خانه‌ ملت؛ یحیی کمالی‌پور در واکنش به اقدام ایالات متحده آمریکا مبنی بر اجرای سیاست جدا کردن فرزندان مهاجران غیرقانونی از والدینشان، گفت: ترامپ با انجام اقدامات خصمانه بدنبال نشان دادن قدرت واهی و به نوعی دست برتر کشورش در بین کشورهای دیگر است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن سیاست ضد حقوق بشری ترامپ در مواجه با پناهجویان، اظهار کرد: افکار عمومی دنیا فراموش نخواهد کرد که آمریکا هفته گذشته از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد و این امر در واقع دهن‌کجی به معیارهای انسانی است.

وی در این خصوص، ادامه داد: آمریکایی ها شورای حقوق بشر را به خصومت بی‌پایان با رژیم صهیونیستی متهم کردند در حالی که همگان می دانند اسرائیلی ها با کشتار مردم مظلوم فلسطین در صدر جدول ناقضان حقوق بشر قرار دارند؛ بنابراین با توجه به حمایت رسمی ایالات متحده از ناقضان حقوق بشر و مقابله با پناهندگان در مقام عمل، می توان دریافت که آمریکا سیاست دوگانه و فریبکارانه در مواجه با واژه حقوق بشر دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دولت جدید آمریکا صرفا به دنبال تامین منافع کشورش است و در معاهدات بین المللی نگاه خودخواهانه دارد؛ به عنوان مثال مهاجرانی که برای آمریکا سودآور هستند می توانند در این کشور زندگی کنند اما مابقی افراد حتی شأنشان به عنوان یک انسان رعایت نشده و اخراج می شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که همگان در دنیا می دانند جمهوری اسلامی ایران همواره با پناهجویان به خوبی رفتار کرده و امروزه مشاهده می شود پناهندگان کشورهای همسایه در آرامش بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، دولت آمریکا اعلام کرده است از پنجم ماه مه، یعنی زمان اجرای رویکرد «تحمل صفر» در قبال پناهجویان تا نهم ژوئن، ۲۳۴۲ کودک را از سرپرستانشان جدا کرده است./

برچسب ها: اخبار برگزیده، ایالات متحده، حقوق بشر، رژیم صهیونیستی، مجلس شورای اسلامی، مهاجرت

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد