نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1068269 تاریخ انتشار: 1397/05/16 16:20
کاظمی با اشاره به دور جدید تحریم های آمریکا تشریح کرد:

چه تحریم هایی از نیمه مرداد علیه ایران اعمال شد؟

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: در دور جدید تحریم فلزات گرانبها، خودروسازی، دلار، بانکها و بیمه اجرای می شود.

خانه‌ملت؛ محمد کاظمی در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی که از 15 مرداد ماه آغاز شده و حمایت اتحادیه اروپا از ایران، گفت: تحریم‌های دور اول شامل تحریم فلزات گرانبها، خودروسازی، دلار، بانکها و بیمه است که از امروز (15 مرداد) آغاز شده است. با این حال اتحادیه اروپا هم بیانیه‌ای صادر و از حمیات ایران در این شرایط خبر داده‌اند.

خروج یک جانبه آمریکا از برجام اقدامی خلاف عرف و قوانین بین‌الملل

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب تحت عناوین مختلف تحریم‌ها را تجربه کرده است اما در شرایط کنونی همانند گذشته سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی در کنار آمریکا نیستند. این کشورها پذیرفتند که خروج یک جانبه آمریکا از برجام یک اقدام خلاف عرف و قوانین بین‌المللی بوده است.

عدم همراهی اروپا، چین و روسیه با تحریم‌های آمریکا نویدی برای ملت ایران است

وی افزود: عدم همراهی اروپا، چین و روسیه با تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نوید خوبی برای ملت ایران است، خوشبختانه این تحریم‌ها از سوی شورای امنیت نیست و فقط توسط کشور آمریکا علیه ایران اعمال شده است بنابراین بر غیرقانونی بودن تحریم‌ها شکی نیست.

همراهی اروپا با ایران در شرایط تحریمی مضیقه‌ها را برای مردم کمتر می‌کند

کاظمی یادآور شد: امیدواریم اتحادیه اروپا کماکان در کنار جمهوری اسلامی باشد و این تحریم‌ها علیه ایران را نپذیرد، قطعا همراهی اروپا، روسیه و چین مضیقه‌ها و مشکلات را برای مردم ایران کمتر خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: این تحریم‌های آمریکا به اقتصاد ایران آسیب خواهد رساند اما آسیب آن کمتر از دوره‌های گذشته است، لذا این نکته قابل توجه و امتیاز ویژه‌ای در صحنه بین‌المللی برای ایران است./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد