نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1068272 تاریخ انتشار: 1397/05/16 16:37
دامادی:

آغاز دور جدید تحریم ها فرصت شکوفایی اقتصاد منحای نفت

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه با آغاز دور جدید تحریم ها فرصت شکوفایی اقتصاد منحای نفت فراهم می شود، گفت: هیچ خللی در توسعه صنعت هوایی کشور با تحریم های جدید رخ نمی دهد.

خانه ملت؛ محمد دامادی با بی تاثیر خواندن آغاز دور جدید تحریم ها بر کشور، گفت: در شرایط فعلی با آغاز دور جدید تحریم ها محدودیتی در صنعت هوایی کشور ایجاد نخواهد شد زیرا از ابتدا گشایشی رخ نداده بود.

نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صنعت هوایی ایران در سال های پس از انقلاب روز بدون تحریم و محدودیت را ندیده است، افزود: باید بدانیم که در خلال توافق صورت گرفته نیز بدعهدی ها بیش از توافق ها نمود داشته از این رو نباید نگران آینده و آغاز دور جدید تحریم ها باشیم.

بدعهدی های مکرر آمریکا از سوی رهبر انقلاب بارها پیش بینی شده بود

وی با تاکید بر اینکه بدعهدی های مکرر آمریکا از سوی رهبر انقلاب بارها پیش بینی شده بود، تصریح کرد: با آغاز دور جدید تحریم ها تغییری در وضعیت کشور صورت نمی گیرد زیرا مردم به سال های متمادی تحریم ها را تحمل کرده اند.

دامادی با بیان اینکه در شرایط فعلی بهترین فرصت برای تکیه بر داشته ها مهیا شده است، گفت: باید از این شرایط در مسیر توسعه کشور با استفاده از توان و ظرفیت داخلی استفاده کنیم.

واحدهای پژوهشی باید در مسیر تولید فعال تر شوند

وی با تاکید بر اینکه واحدهای پژوهشی باید در مسیر تولید فعال تر شوند، افزود: تولید قطعات هواپیما یکی از اولین گام هایی است که برای بی تاثیر کردن تحریم ها باید در کشور آغاز شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه روسای جمهور قبلی آمریکا سیاست مدار تر از ترامپ هستند، تصریح کرد: مقابله با اقدامات دور از تعهد ترامپ بسیار آسان تر است.

باید بتوانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی نیازهای کشور را تامین کنیم

دامادی با تاکید بر اینکه اکنون مسیر برای نشان دادن اقتدار ایران به جهانیان باز شده است، گفت: باید بتوانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی نیازهای کشور را تامین کرده و وابستگی به خارج را بیش از پیش کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه تقدیم هزاران شهید در دفاع مقدس از سوی ایران برای جلوگیری از سلطه پذیری بوده است، افزود: مسئولان باید بدانند که اکنون نیز زمان کوتاه آمدن نبوده و باید توان داخلی را برای توسعه بیشتر تجهیز کنیم.

دامادی ادامه داد: در حال حاضر تولید قطعات هواپیما در بسیاری از کشورها آغاز شده ایران نیز باید بتواند با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در این مسیر گام بردارد در غیر این صورت پیشرفت حاصل نخواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شرایط فعلی به جای اینکه به دنبال دور زدن تحریم ها باشیم باید اقتصاد منحای نفت را پیگیری کنیم زیرا ادامه رویه های قبلی بر افزایش فعالیت کاسبان تحریم منجر می شود./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد