نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1080536 تاریخ انتشار: 1397/08/14 07:30
محمدحسینی مطرح کرد؛

وضعیت اختصاص ارز دولتی به دانشجویان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت برای اختصاص ارز دولتی به دانشجویان محدودیت دارد، بر مهیا شدن شرایط برای بازگشت دانشجویان به کشور تأکید کرد.

 خانه ملت؛ محمد حسینی درباره وضعیت اختصاص ارز دولتی به دانشجویان ایرانی خارج از کشور، گفت: دولت در اختصاص ارز به حوزه‌های مختلف، اولویت‌بندی‌‌هایی دارد که در حال حاضر اختصاص ارز دولتی فقط به کالاهای اساسی محدود می‎شود.

نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ارز مورد نیاز دانشجویان از بازار ثانویه تأمین می‌شود و تا مهرماه ارز مورد نیاز دانشجویان نیز از همین محل تأمین شد، اظهار کرد: البته در مقطع کنونی دولت در تأمین همین ارز ثانوی برای دانشجویان به مشکل بر خورده است.

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری اینکه وزارت علوم در زمینه تأمین ارز مورد نیاز برای دانشجویان مسئولیت دارد، گفت: در این زمینه وزارت علوم باید ضمن تعامل با بانک مرکزی شرایط اختصاص ارز به دانشجویان خارج از کشور را فراهم کند.

ذخایر ارزی کشور معیار تصمیم برای اختصاص ارز به دانشجویان است

‎دولت می تواند با بررسی ذخایر ارزی خود درباره اختصاص ارز دولتی یا ثانوی به دانشجویان تصمیم‌گیری کند و این مهم در گرو پیگیری‌های وزارت علوم و میزان محدودیت وزارت علوم دارد . ‎

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: البته وزارت علوم و وزارت بهداشت با در نظر گرفتن تمهیداتی، شرایط را برای بازگشت دانشجویان مهیا می‌دانند و در این شرایط دانشگاه‌های داخلی باید شرایط را برای بازگشت دانشجویان ایرانی فراهم کند./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، ارز، ارز مبادله ای، دانشجو

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد