نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1082780 تاریخ انتشار: 1397/08/23 12:21
امینی فرد تاکید کرد؛

بودجه ۹۸ پایان مشکلات بیمه ای بیماران

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس احکام قانون برنامه ششم داروهای خارجی که مشابه داخلی دارند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، در این رابطه بهتر است تخصیص بودجه بر اساس کیفیت دارو و نیازبیمار باشد و به تولید داخلی بودن دارویی اکتفا نکنیم و تمامی جنبه های آن را مطالعه و بررسی کنیم.

 محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات بیمه بیماران سندروم دان گفت: هرسال در مجلس شورای اسلامی بر اساس وظایف هر سازمان بودجه متناسبی تصویب می‌کنیم. در سال 97 برای وزارت بهداشت و درمان در قانون حمایت از حقوق معلولان وظایف جدیدی را در رابطه با بیماران خاص مانند بیماران سندروم دان، بیماران پروانه‌ای، ام اس و سوختگی‌ها تعیین کردیم اما متاسفانه بودجه مناسبی برای تمامی این وظایف در نظر نگرفتیم.

لزوم ارائه سازوکار‌های ویژه برای معلولان سندروم دان

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص مشارکت بیمه، مواد قانونی در برنامه ششم توسعه وجود دارد که برای بسیاری بیماران کارگشا است، تمامی افرادی که به هر نحوی تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند از خدمات بیمه سلامت را استفاده می‌کنند، اما باتوجه به عدم جامعیت و مدیریت تام بیمه سلامت، باید سازو کارهای ویژه‌ای برای تمامی معلولین به خصوص معلولین سندروم دان در جهت توانبخشی‌های ذهنی در نظر گرفته شود .

باتوجه به دلیل عدم جامعیت و مدیریت تام بیمه سلامت، باید سازو کارهای ویژه‌ای برای تمامی معلولین به خصوص برای معلولین سندروم دان که می‌تواند به یک سری از اقدامات توانبخشی‌های ذهنی منتهی شود را در نظر بگیریم
این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: موضوع دیگری که هنگام تصویب بودجه سال 98 باید در کمیسیون بهداشت درمان مورد توجه قرار بگیرد این است که با توجه به تلاطم‌های ارزی به وجود آمده هزینه تهیه بسیاری از اقلام دارو و تجهیزات پزشکی افزایش پیدا کرده است، البته دارو‌ها در گروه 1 برای دریافت ارز دولتی قرار دارند اما برخی از تجهیزات پزشکی در گروه 2 قرار گرفته اند که باید مابه التفاوت‌ آن‌ها درنظر گرفته شود.


تخصیص بودجه سلامت بر اساس نیاز بیمار باشد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: مسئله دیگری که در بودجه 98 باید در نظر گرفته‌شود این است،بر اساس احکام قانون برنامه ششم داروهای خارجی که مشابه داخلی دارند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند، در این رابطه بهتر است تخصیص بودجه بر اساس کیفیت دارو و نیازبیمار باشد و به تولید داخلی بودن دارویی اکتفا نکنیم و تمامی جنبه‌های آن را مطالعه و بررسی کنیم. /

 

برچسب ها: اخبار برگزیده، حقوق معلولین، معلول، معلولان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد