نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1087739 تاریخ انتشار: 1397/09/11 15:38
فرشادان مطرح کرد؛

بازار سرمایه یکی از ظرفیت های مناسب برای جذب سرمایه گذاری

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با ارائه تشویق های مالیاتی برای شرکت های بورسی می توان حداقل بخشی از نقدینگی سرگردان را به بازار سرمایه منتقل کرد.

 خانه ملت؛ سید مهدی فرشادان درباره نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی گفت:در ماه های گذشته اقتصاد کشور از بابت رونق سوداگری در بازار ارز و طلا با زیان های قابل توجهی روبرو شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اگر برای حجم بالای نقدینگی در کشور برنامه ریزی مناسبی انجام می شد قیمت ارز با رشد صعودی روبرو نمی شود چرا که به دلیل سرگردانی نقدینگی بازار ارز و طلا با تقاضای کاذب روبرو شد و التهابات اقتصادی ایجاد کرد.

بازار سرمایه یکی از ظرفیت های مناسب برای جذب سرمایه گذاری

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:ممکن است بازار سرمایه کشور در وضعیت مطلوب قرار نداشته باشد اما بصورت نسبی از شفافیت قابل قبولی برخوردار است و یکی از ظرفیت های مناسب برای جذب سرمایه گذاری است.

فرشادان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:برای مهار التهابات باید بازار سرمایه تقویت شود البته بسیاری از مسئولان کشور روی انجام این مهم تاکید دارند اما در عمل حمایت چندانی از بازار سرمایه نشده است.

وی ادامه داد:اگر شرکت های تولیدی بورسی تقویت شوند زمینه رونق اشتغالزایی و هدایت صحیح نقدینگی فراهم می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:اگر ملاحظاتی در زمینه معافیت های مالیاتی شرکت بورسی در نظر گرفته شود بطور مثال با ارائه تشویق های مالیاتی برای شرکت های بورسی در نظر گرفته شود می توان حداقل بخشی از نقدینگی سرگردان را به بازار سرمایه منتقل کرد./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، بورس

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد