نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1110792 تاریخ انتشار: 1397/11/27 07:01
ابطحی مطرح کرد؛

افراط گرایی عربستان در پاکستان

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس معتقد است اقدام انتحاری اخیر تروریست ها در سیستان و بلوچستان پالس هایی برای اجلاس از پیش شکست خورده ورشو بود.

خانه ملت؛ محمد جواد ابطحی با اشاره به علت تعلل پاکستان در تأمین امنیت مرزهای خود با ایران، گفت: در اینکه سرویس امنیتی پاکستان و مسائل سیاسی و راهبردی سیاست خارجی این کشور در خارج از مرزهای پاکستان تهیه و تنظیم می شود هیچ شکلی وجود ندارد و از سال های پیش ارتش این کشور ارادت خاصی به عربستان داشت.

عربستان از سال‌ها قبل ایجاد تفکرات تندروی مذهبی را در پاکستان آغاز کرده بود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: از سال ها قبل حکومت عربستان به حوزه های علمیه پاکستان کمک مالی می کرد و از همان روزها ترور شخصیت های بزرگ شیعیان و علمای آنها را کلید زد و بعد از آن افرادی را روی کار آورد تا بر اساس سیاست های عربستان اقدام به تدریس علوم دینی کنند که منجر به ایجاد تفکری شد که برای سال ها در این کشورها و کشورهای همسایه اقدامات تروریستی داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه لایحه پنهان ارتش پاکستان توسط وهابیت مدیریت می شود، عنوان کرد: با روی کار آمدن عمران خان در پاکستان، دیپلماسی جمهوری اسلامی باید بسیار فعال تر عمل می کرد چرا که این فرد شاخصه های حمایت از نظام جمهوری اسلامی را داشته و آرمان های امام(ره) را مقدس می داند لذا می توانستیم خیلی بهتر از این ظرفیت برای تقویت روابط دو جانبه به خصوص امنیت مرزها استفاده کنیم.

ابطحی ادامه داد: از سوی دیگر عمران خان گزینه مطلوب عربستانی ها نبود اما به محض رأی آوردن، عربستانی ها کار خود را آغاز کردند تا از شرایط جدید نیز بهره برداری کرده و سیاست های خود را به پاکستان تحمیل کنند لذا هم اکنون عربستان حمایت جدی تری را از ارتش پاکستان آغاز کرده و تروریست ها را تأمین مالی می کند.

حضور پرشور ملت ایران در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی حقارتی برای عربستان بود

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: عربستان قصد دارد ایران را تبدیل به سوریه کند و جیش الظلم و جندالشیطان را نیز در همین راستا تأسیس کرد اما مردم غیور سیستان و بلوچستان با آنها همراهی نکردند.

وی ادامه داد: آنها با تماشای حضور پرشور ملت ایران در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیز احساس حقارت کردند و با این اقدام تروریستی ضمن انتقام جویی قصد داشتند پالس هایی نیز به اجلاس از پیش شکست خورده ورشو بفرستند.

ابطحی تأکید کرد: دولت پاکستان باید بداند و به ارتش خود تفهیم کند که اگر نخواهند جلوی نفوذ تروریست ها از مرز پاکستان را بگیرد، ما کاری که با داعش در سوریه کردیم در اینجا هم انجام می دهیم و برخورد جدی با ارتش پاکستان خواهیم داشت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حضور قریب الوقوع بن سلمان در پاکستان قطعا تشکری از سران ارتش این کشور برای رهاسازی مرزهای پاکستان با ایران خواهد بود، خاطرنشان کرد: پاکستان نباید خود را آلت دست سعودی قرار دهد و باید بداند ایران به هر قیمتی مقتدرانه از مرزهای خود دفاع می کند./

 

برچسب ها: 22 بهمن، اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی، ترور، تروریست ها، تروریستها، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیستان و بلوچستان، عربستان، پاکستان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد