نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1120946 تاریخ انتشار: 1397/12/20 09:06
آزادی خواه مطرح کرد؛

بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده

به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، یکی از مصوبات استمزاجی این کمیسیون، اختصاص سبد تغذیه رایگان ماهانه به مادران باردار و یا دارای فرزند زیر سه سال برای حداقل چهار دهک جمعیت درآمدی پایین است.

احد آزادی‌خواه در گفت‌‎ خانه ملت؛ احد آزادی خواه  در تشریح نشست امروز(یکشنبه 19 اسفند) کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فیلمی که از مترو تهران منتشر شد و در آن چند زن بی‌حجاب به مناسبت روز 8 مارس به زنان چادری گل می‌دادند، در کمیسیون مورد بحث قرار گرفت که این امر مناسب فضای جمهوری اسلامی ایران نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار کمیسیون بود که بر این اساس مواد 20 تا 26 که ذیل فصل حمایت از فرزندآوری قرار می‌گیرد، بررسی و برخی به صورت استمزاجی تصویب شد و برخی برای بررسی بیشتر مراعا ماند.

به گفته وی این مواد ناظر به 9 ماهه شدن مدت مرخصی زایمان برای کارکنان زن با پرداخت حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط، مرخصی تحصیلی 5 ترمه برای زنان باردار دانشجو، بازنشسته شدن مادران شاغل دارای سه فرزند به بالا با حداقل ده سال سابقه کار و تخفیف‌های مالیاتی برای شاغلان دارای یه فرزند به بالا است.

آزادی‌خواه افزود: بر اساس ماده 25 طرح نیز دولت مکلف است سبد تغذیه رایگان ماهانه را به تشخیص وزارت بهداشت به مادران باردار و یا دارای فرزند زیر سه سال برای حداقل چهار دهک جمعیت درآمدی پایین و نیازمند اختصاص دهد./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اشتغال زنان، باردار، بارداری، حوزه زنان، سبد غذایی، سبد غذایی خانوارها، وزارت بهداشت

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد