نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1121631 تاریخ انتشار: 1397/12/21 15:00
احمد سالک مطرح کرد؛

ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهایی مثل عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و دیگران متوجه شدند که ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است به این اقتدار اعتراف دارند.

  خانه ملت ؛ احمد سالک  با اشاره به سخنرانی برهم صالح در جمع اصحاب رسانه و اینکه ایران محور ثبات و امنیت در منطقه است گفت: ۱۵ کشور همسایه ما به این مسئله واقف هستند که اگر انقلاب اسلامی ایران نبود بسیاری از امکانات برای آنها فراهم نبود و حیثیت شان از بین می‌رفت.

وی افزود:خوشبختانه کشورهایی مثل عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و حتی کشورهای روسیه و دیگران متوجه شدند که ثبات منطقه بر اساس اقتدار جمهوری اسلامی است به این اقتدار اعتراف دارند و این موضوع برای ما خیلی قیمتی و با ارزش است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر قدرت و نقش محوری جمهوری اسلامی در منطقه ،تصریح کرد:کشورهای دیگر خلیج فارس هم از این اقتدار جمهوری اسلامی ایران نگران هستند؛در شرایطی که تحریم بر کشور ما حاکم بود به حد خود کفایی بالایی رسیدیم در اکثر زمینه‌ها قله های دنیا را در طول این چهل سال می پیماییم و مشکلی از این بابت نداشتیم.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور عراق درباره ثبات و اقتدار منطقه با وجود و حضور جمهوری اسلامی،تاکید کرد:صحبتی که رئیس جمهور عراق کرده،درست است؛وی گفته است که ایران و عراق از هم جدا نخواهند شد و این حرف در دنیای دیپلماسی سیاسی خیلی معنا پیدا می‌کند؛ هم پاسخی به اسرائیل و آمریکا می دهند و هم یک امیدی به درون کشور می دهد.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:جنایاتی که صدام علیه جمهوری اسلامی کرد کم نبود و مردم و مسئولان عراق به آن واقف هستند؛اما ایران به عراق کمک کرد و این حرکت ،بزرگ و قابل قدردانی است و به خاطر ملت ما و به برکت شهدای ما است./
 

برچسب ها: آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، جمهوری اسلامی ایران

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد