نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1131360 تاریخ انتشار: 1398/02/03 14:57
جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

اقدامات لازم برای دور زدن تحریم ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به تجاربی که داریم تحریم ها را دور خواهیم زد زیرا در بازارهای نفت، ایران فروشنده خوب و کاربلدی است و از طرفی خریداران نفتی ایران هم تعداد قابل توجهی هستند.

 خانه‌ملت؛ محمد جمالی نوبندگانی در خصوص اقدام آمریکا برای لغو معافیت‌های خریداران نفت ایران گفت: این اقدام آمریکا قابل پیش بینی بود و ما از قبل اطلاع داشتیم که فشارها بر ایران بیشتر خواهند شد.

وی ادامه داد: طبق اعلام قبلی از همان 8 کشوری که از تحریم واردات نفتی از ایران معاف بودند حدودا 4 کشور پیش از اتمام دوره 6 ماهه معافیت ها، مراودات نفتی شان را با ایران قطع کرده بودند.

تحریم ها را دور می زنیم

نماینده مردم فسا در مجلس اظهار کرد: با توجه به تجاربی که داریم تحریم‌ها را دور خواهیم زد زیرا در بازارهای نفت، ایران فروشنده خوب و کاربلدی است و از طرفی خریداران نفتی ایران هم تعداد قابل توجهی هستند که می توانند با تداوم خرید خود از ایران تخریم ها را خنثی کنند.

جمالی افزود: در لایحه بودجه به موضوع سطح تولید، صادرات نفت و تحریم ها به صورت واقع بینانه نگاه کردیم و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

بررسی 5 ماده از طرح اقدام مقابله به مثل با اقدام آمریکا در کمیسیون امنیت

وی با تاکید بر اینکه وظیفه مجلس ارائه طرح و در شرایط موافقت تبدیل آن به قانون و اجرای قوانین بر عهده قوه مجریه و مقننه است افزود: طرح اقدام مقابله به مثل با اقدام آمریکا در پی قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی در دستور کار امروز مجلس قرار داشت که مواد 1-3-4-5 و 8 امروز با رای اکثریت نمایندگان برگشت داده شده و در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت تا طرحی کامل‌تر و جامع‌تر به صحن مجلس ارائه شود.
 

برچسب ها: آمریکا، اخبار برگزیده، اعتبار نفت و گاز، اقتصاد نفتی، تحریم، تحریم اقتصادی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد