نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1134090 تاریخ انتشار: 1398/02/09 15:47
ابراهیمی تاکیدکرد:

حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه توقف بروکراسی و حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری در کشور است،گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان هدایت گذار و سیاست گذار به حوزه گردشکری ورود کند.

خانه ملت ؛علی ابراهیمی درباره حال وروز صنعت گردشگری؛ گفت: تحریم های ظالمانه امریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران تاثیر منفی در جذب توریست و تجار در حوزه اقتصاد گردشگری گذاشته است اما با توجه به ظرفیت های بی شمار صنعت گردشگری کشورمان می توان با بها دادن به بخش خصوصی در حوزه گردشگری بسیاری از چالش های موجود را برطرف کرد.

بخش دولتی به تنهایی توان دگرگونی صنعت گردشگری را ندارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش دولتی به تنهایی توان دگرگونی صنعت گردشگری را ندارد تصریح کرد: دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بستر را برای حضور پر قدرت بخش خصوصی در حوزه گردشگری مهیا کند.

وی ادامه داد: بروکراسی در حوزه گردشکری باید بطور کامل برچیده شود تا انگیزه و رغبت سرمایه گذار در بخش خصوصی برای تزریق سرمایه به حوزه گردشگری ارتقا یابد.

ابراهیمی افزود: تخصصی شدن حوزه گردشکری با حضور فارغ التحصیلان گردشگری گرچه می تواند این حوزه مولد را به سمت علمی شدن سوق دهد اما اگر بستر ورود سرمایه گذار به حوزه گردشکری روان نشود، بطورحتم با اقتصاد دولتی نمی توان در حوزه گردشکری به موفقیت جامع رسید.

لزوم ورود سازمان میراث فرهنگی وگردشگری به عنوان سیاستگذار

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید به عنوان هدایت گذار و سیاست گذار به حوزه گردشکری ورود کند تا بتوان صنعت گردشگری را به نحوه بالقوه به حرکت در آورد.

نماینده مردم شازنددر مجلس افزود :استان مرکزی در حوزه گردشگری جز استانهای بسیار مستعد جهت سرمایه گذاری است زیرا شرایط اقلیمی و باستانی این حوزه انتخابیه بسیار کاربردی ومنحصر به فرد است.

تحریم های ظالمانه آمریکا تاثیر منفی بر جذب بازرگانان و تجار دارد

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا تاثیر منفی بر جذب بازرگانان و تجار در حوزه گردشگری دارد یادآورشد: حوزه گردشگری تنها با ساختار دولتی توسعه مند نمی شود.

پایان پیام

برچسب ها: اخبار برگزیده

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد