نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1135527 تاریخ انتشار: 1398/02/15 02:42
نقوی حسینی مطرح کرد؛

در چارچوب NPT به فعالیت هسته ای خود ادامه می دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است فعالیت هسته ای ایران در توافق با آژانس و اعضای ۱+۵ انجام می شود و آمریکا نمی تواند به تنهایی بر آن تأثیرگذار باشد.

 خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به لغو معافیت هسته‌ای ایران ازسوی آمریکا، گفت: آمریکایی ها همواره به تحریم های خصمانه خود علیه ایران ادامه می دهند و از آمریکایی که از برجام خارج شد و برای یک توافق بین المللی هیچ بهایی قائل نیست، این رفتارهای خصمانه نیز بعید نبوده و می تواند هر اعمال فشاری داشته باشد.

اعضای 1+5 حقوق هسته‌ایران را به رسمیت می‌شناسند

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فعالیت های هسته ای ایران در توافق با آژانس و اعضای 1+5 انجام می شود، عنوان کرد: غیر از آمریکا سایر کشورهای عضو 1+5 حقوق هسته ای جمهوری اسلامی را به رسمیت شناخته و با ایران همکاری خواهند داشت چرا که هر اقدامی از سوی آنها و در راستای سیاست های آمریکا خلاف توافق بین المللی برجام محسوب می شود.

وی افزود: کشورها قصد ندارند از رعایت قوانین بین المللی سر باز بزنند و جمهوری اسلامی نیز با تمام توان از ظرفیت هسته ای خود استفاده خواهد کرد و توسعه صنعت هسته ای را ادامه می دهد هرچند تحریم های جدیدی علیه ما وضع شود.

نقوی حسینی ادامه داد: همانطور که جمهوری اسلامی در زمینه فروش نفت به مشکل نخورده و فروش نفت توقف پیدا نمی کند، فعالیت های هسته ای نیز ادامه خواهد یافت چنانچه حتی فروش نفت دارای چارچوب بین المللی نبوده اما فعالیت های هسته ای همواره دارای چارچوب های بین المللی است که جمهوری اسلامی نیز به آن پایبند است.

در چارچوب NPT به فعالیت هسته‌ای خود ادامه می‌دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت زیادی در فعالیت هسته ای وجود دارد که در چارچوب NPT می توانیم اقدامات خود را انجام دهیم و در حوزه صادرات آب سنگین نیز هرگز با مشکل مواجه نخواهیم شد.

به گزارش خانه ملت، آمریکا در اقدام مغرضانه دیگری صنعت هسته‌ای ایران را تحریم کرده است چنانچه در بیانیه وزارت خارجه این کشور آمده ایران باید تمامی فعالیت ها در راستای غنی سازی اورانیوم را متوقف کند و هر طرفی که برای توسعه نیروگاه بوشهر به ایران کمک کند مورد تحریم قرار می گیرد. همچنین آمریکا معافیت صادرات آب سنگین به عمان و همکاری روسیه با ایران برای فراوری اورانیوم را لغو کرده است./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، حقوق هسته ای، مذاکرات

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد