نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1145133 تاریخ انتشار: 1398/03/07 15:57
نجفی خوشرودی مطرح کرد ؛

مخالفت با نیروهای آمریکا در منطقه موضع مشترک ایران و روسیه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: ترامپ با هدف تحریک مسابقات تسلیحاتی و فروش تجهیزات نظامی دستور اعزام هزار و ۵۰۰ نیرو به منطقه خاورمیانه داده است.

  خانه‌ملت؛ علی نجفی خوشرودی با یادآوری دستور ترامپ در مورد اعزام هزار و 500 نیروی نظامی آمریکایی به منطقه خاورمیانه، گفت: صدای افراطیون در دنیا و تلاش برای برجسته کردن گفتمان جنگ قطعا به جایی نمی‌رسد بلکه اعتبار آمریکا را بیش از پیش خدشه‌دار می‌کند.

ایران بهانه به دست آمریکایی‌ها نمی‌دهد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هیچ قدرتی و کشوری در دنیا این نوع اقدامات آمریکا را نمی‌پسندد، ایران هم بهانه به آنها نخواهد داد و با هوشیاری عمل خواهد کرد.

وی افزود: آمریکایی‌ها با این اقدامات فرصتی برای مجتمع‌های نظامی و صنعتی خود فراهم می‌کنند تا مسابقات تسلیحاتی و فروش تجهیزات نظامی را در منطقه تحریک کنند البته تاثیرات آن در صورت هر ناامنی گریبان‌گیر همه کشورهای منطقه می‌شود.

مخالفت با نیروهای آمریکا در منطقه موضع مشترک ایران و روسیه

نجفی خوشرودی با اشاره به واکنش مقامات روسیه به درخواست ترامپ، گفت: روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و کشور مهم در منطقه اگر علیه آمریکا به جهت این اقدام در شورای امنیت شکایتی مطرح کند، قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مخالفت روس‌ها با حضور نیروهای امریکایی در منطقه موضع مشترک ایران و روسیه است، لذا امیدواریم این موضوع را در سازمان ملل متحد مجدانه پیگیری کنند./
 

برچسب ها: آمریکا، اخبار برگزیده، خاورمیانه، روسیه، سلاح

1398 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد