نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1145677 تاریخ انتشار: 1398/03/11 11:19
کاتب مطرح کرد ؛

ضرورت به کارگیری جوانان متخصص برای رفع موانع رونق تولید

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: جوانان باید با ایده و اندیشه های نو وارد بازار کار شوند و اقدام به تولید و خودکفا شدن کنند.

  خانه ملت؛ غلامرضا کاتببا اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر به کارگیری جوانان متخصص برای رفع موانع رونق تولید گفت: چنانچه بتوانیم از نسل جوان که خلاقیت و نوآوری دارند استفاده کنیم خوب است چراکه معمولا بسیاری از افراد در جامعه هستند که نوآوری و خلاقیت بسیار بالایی دارند و به ویژه در شرایط تحریم که نیازمند تولید قطعات و ماشین‌آلات و خودکفا شدن هستیم، با نوآوری باید بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم و بهترین راه این است که به استقلال و خودکفایی کشور کمک کنیم.

صندوق نوآوری برای این ایجاد شده که جوانانی که خلاقیت دارند، بتوانند از این صندوق استفاده کرده و کالای خود را تولید کنند
جوانان با اندیشه‌های نو وارد بازار کار شوند

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از این راه‌کارها استفاده از جوانان است که با ایده و اندیشه‌های جدید و تجهیزات جدید وارد بازار کار شوند و اینها اگر بتوانند کار نوآورانه‌ای داشته باشند، افراد کارآفرین خوبی هستند.

جوانان روحیه ریسک و خلاقانه بسیار بالایی دارند

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به ویژه که امروزه دانشگاه‌های ما به سمت دانشگاه‌های نسل سوم در حال حرکت است، چنانچه بتوانیم از ایده‌های جوانان استفاده کنیم و این اتفاتق بیفتد، جوانان روحیه ریسک و خلاقانه بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد وجود موانع بسیاری مثل وام اشتغال و همچنین لزوم دادن فرصت به جوانان برای فکر تولید علم، افزود: مشکلی در خصوص وام وجود ندارد و امروزه هر کسی به حوزه کارآفرینی وارد شود، صندوق نوآوری به آنها کمک می‌کند چراکه این صندوق برای این ایجاد شده که جوانانی که خلاقیت دارند، بتوانند از این صندوق استفاده کرده و کالای خود را تولید کنند./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اشتغال جوانان، جوان، جوان و تحصیلکردگان عالی، جوانان، حوزه جوانان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد