نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1148754 تاریخ انتشار: 1398/03/25 09:33
اکبر ترکی مطرح کرد ؛

ایجاد کانال مالی مفرّ دیگری برای فرصت سوزی

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان معتقد است مهلت ۶۰ روزه به پایان خواهد رسید و اروپایی ها قطعا اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود در برجام صورت نخواهند داد.

 خانه ملت؛ اکبر ترکی با اشاره به به اتمام 30 روز از مهلت دو ماهه شورای عالی امنیت ملی کشورمان به اروپایی ها برای اجرای برجام، گفت: بر اساس فرمایشات رهبری آمریکایی ها هرگز قابل اعتماد نیستند و اروپایی ها نیز دست کمی از آنها ندارند لذا آمریکا در تقسیم کاری از برجام خارج شد و اروپایی ها تلاش کردند جمهوری اسلامی را با وعده در برجام نگاه دارند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه کانال مالی که از سوی اروپایی ها برای نقل و انتقالات بانکی با ایران تعریف شده را، بی فایده دانست و افزود: دولت جمهوری اسلامی ضرب الاجل 60 روزه ای برای اروپایی ها قرار داد تا افکار عمومی دنیا متوجه شود که جمهوری اسلامی حدالامکان با اروپایی ها راه آمده و به تمام تعهدات خود عمل کرده و حتی فرصتی نیز به آنها داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه همزمان با اولتیماتوم شورای امنیت ملی به اروپا دو اقدام در حوزه هسته ای را آغاز کردیم، ابراز داشت: چنانچه اروپایی ها در فرصت 30 روزه باقیمانده راستای تعهدات خود در برجام گامی بر دارند و مانند 30 روز گذشته بی اقدام نباشند، جمهوری اسلامی نیز در راستای برجام عمل می کند اما اگر همچنان بدعهدی اروپایی‌ها را شاهد باشیم ایران نیز برای ادامه کار هسته ای خود برنامه هایی در نظر دارد.

ایجاد کانال مالی مفرّ دیگری برای فرصت سوزی از ایران

ترکی اضافه کرد: البته با شناختی که از اروپایی ها داریم به هیچ وجه این احتمال وجود ندارد که آنها با ما همکاری کنند و قطعا این 30 روز نیز فرصتی برای اتلاف وقت ایران می شود کما اینکه برجام نیز طی 4 سال گذشته فرصتی برای اتلاف وقت ایران شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان ایجاد کانال مالی را نیز گزینه دیگری برای فرصت سوزی از سوی اروپایی‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید اقدامات خود را بر اساس بندهای برجام صورت دهند و صرفا کانال مالی راهی برای دور زدن برجام نیست ضمن اینکه جمهوری اسلامی همچنان در برجام حضور دارد و اگر اقدامی در حوزه افزایش فعالیت‌های هسته‌ای داشته باشیم نیز بر اساس بندهای برجام خواهد بود./

برچسب ها: اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، جمهوری اسلامی ایران

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد