نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1205302 تاریخ انتشار: 1398/05/07 00:03
حسینی شاهرودی مطررح کرد ؛

اجرای گام های اول و دوم برجام پاسخی به بدعهدی غربی ها

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی با اجرای گام های اول و دوم برجام پاسخی به بدعهدی آمریکا و اروپا داد.

  خانه ملت؛  سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میاندستور گفت: در ماه های اخیر شاهد اتفاقاتی بودیم که نشان داد راهبرد انفعال و سکوت دستگاهی دیپلماسی کشور در مقابل بد عهدی های آمریکا و همراهانش که تجربیات گران سنگ اما پر هزینه ای را برای دولت و ملت بر جای گذاشت ناکارآمدی خود را نمایان ساخت و جای خود را به راهبرد انقلابی مقاومت فعال داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی ادامه داد: سپاه سرافراز ما با سرنگون کردن پیشرفته ترین پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش متخلف انگلیسی اقتدار خود را به رخ دشمنان کشید، سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات با کشف شبکه جاسوسی آمریکا و دستگیری 17 جاسوس نشان دادند تجاوز به حریم امنیتی ایران دست نیافتنی است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: سازمان انرژی اتمی با اجرای گام های اول و دوم برجام پاسخی به بدعهدی آمریکا و اروپا داد، محور مقاومت در منطقه عزم جدی خود را برای رو یارویی با محور شرارت جزم کرده و این بار منافع آمریکا هدف گرفت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: در چهل سال اخیر انقلاب هر زمان که از دشمنان دل بردیم و اتکا به ذات اقدس الهی کردیم در دفاع از اسلام و مظلومین عالم ایستادیم و مقاومت کردیم و روی پای خود ایستادیم، نگاه مان را به ظرفیت های درون کشور دوختیم و به مردم مان اعتماد کردیم، خداوند قادر متعال ما را پیروز گردانید.

وی گفت: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند امروز مسئله اول کشور اقتصاد است که بر مسائل فرهنگی و امنیتی هم اثر دارد، اگر نجات کشور در اصلاح امور اقتصادی است برای اصلاح امور اقتصادی باید ساختارهای اقتصادی متحول شود، مردم انتظار دارند نظام ناکارآمد و نا برابری بانک ها اصلاح شود، نظام مالیاتی که تولیدکننده را هدف گرفته کارآمد شود، فضای کسب و کار بهبود یابد، ارزش پول ملی حفظ شود، ساختار بودجه و اقتصاد کشور از نفت جدا شود، دخالت دولت در اقتصاد به هدایت و نظارت در اقتصادی مبدل شود، جنگ اقتصادی و ضرورت اقتصاد مقاومتی باور دولتمردان شود، با ایجاد سامانه شفافیت شهروندی دستان مفسدین اقتصادی که با اتصال به مراکز قدرت اختلال در نظام اقتصادی می کنند قطع شود.

حسینی درادامه نطق میاندستور بیان کرد: این نیاز به شکست ساختارهای معیوب اقتصادی توسط مجلس و دستگاه های محترم قضا و عزم و اراده جدی دولتمردان و اجرای قانون دارد و امیدوارم مجلس در سال پایانی خود طرح ها و لوایح اقتصادی از جمله طرح جامع بانکداری، لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صندوق های مکانیزه فروش و دیگر طرح های اقتصادی که بیش از سه سال در کمیسیون اقتصادی بررسی شده در اولویت کار خود قرار دهد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قطعا نکته شفا بخش نجات کشور در عرصه های مختلف به خصوص در عرصه های امنیتی و اقتصادی، نگاه انقلابی و مدیریت هوشمندانه، حکیمانه و جهادی کارگزاران نظام و اعتقاد عملی به راهبرد مقاومت و ایستادگی فعال خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: این روزها شاهد هستیم که دشمنان ما به ویژه آمریکا در قبال مشکلات اقتصادی که برای کشور به وجود آورده اند از طریق رسانه های تبلیغاتی خود برای ملت ما اظهار تاسف می کنند، مردم ما هوشیار هستند و تاب آوری آنها در مقابل دسیسه های دشمنان بالا رفته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه، بیان داشت: سفر ریاست جمهور در آذر سال گذشته همراهی مردم با نظام اسلامی در منظر جهانیان به نمایش گذاشت و گره ای در حوزه های عمرانی و توسعه اقتصادی در منطقه گشود، اینجانب ضمن تشکر از حضور ایشان در منطقه و دیدار با مردم ولایت شهرستان های شارود و میامی که با ابلاغ بین المللی فرودگاه شاهرود و تصویب 22 طرح عمرانی بالغ 400 میلیارد تومان و تصویب 10 های طرح معدنی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری به امید خدا رونق اقتصادی و کاهش بیکاری را به دنبال خواهد داشت دستور ویژه جهت تخصیص اعتبارات و تسریع اجرای مصوبات مورد تاکید است.

حسینی اظهار داشت: ضمن تشکر از وزیر بهداشت و درمان به جهت ایجاد زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان دستور به تسریع به بهره برداری اورژانس بزرگ شرق استان، بیمارستان میامی و نیز مجوز ایجاد دانشکده دندانپزشکی در شهرستان شاهرود مرود تقاضا است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از وزیر راه و شهرسازی به جهت انفکاک ماموریت های شهرسازی و حمل و نقل از مرکز استان و اداره کل راه و ایجاد اداره کل راه شرق استان تشکر می کنم امیدوارم با اقدام جهادی عقب ماندگی 40 ساله شرق استان خصوصا در حوزه راه و مسکن مهر جبران شود.

این نماینده مردم عنوان کرد: همچنین از وزارت راه و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به جهت تعریض و تعویض روشک باند فرودگاه بین المللی شاهرود تشکر می کنم به جهت ضرورت پروازهای داخلی و بین المللی تاکید دارم در تکمیل سالن ترمینال که با مشارکت مردمی در حال ساخت است تسریع شود.از وزیر نفت به جهت ایجاد سایت سوخت رسانی فرودگاه بین المللی شاهرود تشکر می کنم.

وی گفت: مردم حوزه انتخابیه مستحق آن هستند که حرفشان شنیده شود پاسخی برای مشکلاتشان از مسئولین دریافت کنند، چندین سال محصولات کشاورزان و باغداران دچار سرمازدگی شده و نه تنها اعتباری از محل حوادث پرداخت نشده بلکه بخشودگی جرایم بانکی از آنها دریغ شده که با تصویب طرح حذف سود مرکب و جرایم بانکی امیدواریم مرهمی برای آنها باشد.

این نماینده مجلس بیان داشت: در فروردین سال جاری تعدادی از منازل مسکونی برخی از مردم حوزه انتخابیه دچار رانش و تخریب شد که کارشناسان این حادثه را ناشی از نشت آب از سد کالپوش می دانند لازم است ستاد حوادث وزارت کشور با به کارگیری مشاورین بی طرف نسبت به بررسی علل رانش اقدام کنند. همچنین بنیاد مسکن انقلاب که خدمات زیادی به آسیب دیدگان ارائه کرده است نسبت به جانمایی زمین مناسب اقدام کند، بنا به گزارش های سازمان محیط زیست، با برداشت بی رویه و غیر کارشناسی معادن خسارت جبران ناپذیری وارد شده است./
 

برچسب ها: آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد