نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1236718 تاریخ انتشار: 1398/05/28 10:41
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

پیام سیاسی اینستکس

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مقاومت فعال ایران از ۱۸ اردیبهشت ماه را هشداری به آمریکایی ها دانست و گفت: مقاومت فعال ایران که از نظر آمریکا اقدام تنش زا است تا کنون پاسخ خوبی به اقدامات آمریکایی ها بوده است.

  خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه برجام همواره روی لبه یک تیغ بوده است، عنوان کرد: اگر برای برجام تبلیغ می کردیم مورد سوءاستفاده غرب واقع می شد و اگر مطالبه گری می کردیم در داخل مورد سوءاستفاده قرار می گرفتیم پس به برجام خیلی لطف نشد و همواره مظلوم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه باید صادقانه اعلام کرد که منافع اقتصادی برجام با اقدامات خصمانه ترامپ از بین رفت، اظهار داشت: برجام منافع سیاسی، قتصادی و دیپلماتیک داشت که منافع اقتصادی آن از بین رفت اما منافع سیاسی آن پا برجاست و اجماع علیه ایران را از بین برده و حتی هنوز اروپا حاضر نشده با آمریکا کار کند.

پیام سیاسی اینستکس تلاش اروپا برای مقابله با تحریم آمریکا علیه ایران است

جعفرزاده ایمن آبادی پیام سیاسی اینستکس را تلاش اروپا برای یافتن راهکاری جهت مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران دانست و افزود: علیرغم همه حملات به اینستکس(حتی اگر راهکار خوبی نباشد) همینکه اروپا برای آن تلاش می کند برای آمریکا و دنیا پیام دارد و کشورهای چین، هند و ژاپن به دنبال نتیجه اینستکس هستند لذا فقط به خاطر عدم ورود پول به این سازوکار نباید آن را از بین برد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ترامپ معتقد بود اوباما زنجیرهای شورای امنیت را از دست و پای ایران باز کرده است و شخص ترامپ تا کنون چندین مرحله از طریق شورای امنیت به موضوع ایران ورود کرده اما موفق نشده است و چند بار نیز مورد وتوی روسیه و چین قرار گرفت.

راهبرد وزارت امور خارجه ممانعت از اجماع تحریم علیه ایران و گشایش معابر جدید برای توسعه تجارت باشد

وی در ادامه با بیان اینکه چند مأموریت برای وزارت امور خارجه متصور هستیم، گفت: وزارت امور خارجه باید جلوی اجماع تحریم علیه ایران را بگیرد و باید معابر جدیدی برای توسعه تجارت ایران باز کند یعنی راهکاری برای فروش نفت و واردات غذا و دارو و مواد اولیه بیابد که اینستکس هم ممکن است بتواند معبری باشد.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین با یادآوری این مطلب که از 18 اردیبهشت اقداماتی را آغاز کردیم که به گفته ما مقاومت فعال و به گفته آمریکا اقدام تنش زا است، خاطرنشان ساخت: نباید گوشه رینگ بایستیم که ترامپ صبح بیدار شود و برای ما تصمیم بگیرد بلکه باید آنها حواسشان جمع باشد که ایران چه اقدامی می کند که تا کنون نیز از این مقاومت فعال نتیجه گرفتیم.

نگرانی آمریکا امکان محو شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای جهان است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در قضیه انهدام پهپاد تا دم جنگ پیش رفتیم، عنوان کرد: آمریکایی ها جلسه ای می گذارند تا تجاوزی به کشورمان داشته باشند که ایران متوجه می شود و برای سوئیس پیام می فرستد که اگر دست از پا خطا کنید ایران درنگ نمی کند که 4 صبح آمریکایی ها پیام انصراف از تصمیم خود را دادند و این بهانه واهی را مطرح کردند که ممکن است به خاطر این اقدام 150 نفر کشته شوند که راضی به آن نیستند و این در حالی است که دست آمریکا به خون میلیون ها نفر در دنیا آغشته است.

وی اضافه کرد: بدون اغراق بزرگ ترین دغدغه آمریکا حتی ملت این کشور نیست بلکه رژیم صهیونیستی است که ممکن است با هر اشتباهی تا سرحد محو شدن از نقشه جهان پیش رود لذا تهدید ایران را در انهدام پهپاد جدی گرفتند و این قدرت دفاعی ایران بود که عامل عدم حمله آمریکا شد.

آمریکایی‌ها به دنبال زمین‌گیر کردن ظریف به عنوان یک ضدآمریکایی واقعی هستند

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین با اشاره به تحریم ظریف از سوی وزارت خزانه داری آمریکا بیان داشت: ظریف اموالی ندارد پس جنس تحریم او ثانویه است و آمریکایی ها قصد دارند ظریف را به عنوان یک ضد آمریکایی واقعی زمین گیر کنند چرا که زبان گویای او از هزار موشک بدتر بوده و دیپلماسی کنونی ایران فعال کردن ظریف است که تودهنی بزرگی به آمریکا است و حتی سفرهای وی وزارت خزانه داری آمریکا را معطل خود کرده است.

وزارت نفت درباره تعامل خود با ترکمنستان توضیح دهد

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت نفت با عدم پرداخت بدهی خود به ترکمنستان در این حوزه کوتاهی کرده که باید درباره آن به مجلس پاسخ دهد چرا که در حال حاضر باید ظرفیت کشورهای همسایه را بیش از پیش مد نظر قرار دهیم./

پایان پیام

برچسب ها: آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد